Ноутбуки від «яблучного» бренду вважаються найкращим варіантом для навчання. Але вибір конкретної моделі — справа непроста. Багато в чому це залежить від віку користувача, але й розбиратися в особливостях апаратного забезпечення не менш важливо.

Габарити

Сучасний Макбук в Алло пропонується у двох варіантах розміру діагоналі екрана:

  • 13-дюймові — моделі MacBook Air;
  • 16-дюймові — MacBook Pro.

Тут більш-менш усе зрозуміло: для молодших класів краще брати менший ноутбук, старшокласникам більше підійде девайс із більшими габаритами. Якщо ноутбук часто подорожує разом із власником, також треба вибирати менший розмір.

Характеристики дисплея

Усе залежить від конкретної моделі. Матриця MacBook Air/Pro з 13-дюймовим екраном має меншу роздільну здатність, ніж MacBook Pro 16. У них немає підтримання фірмових технологій HDR та True Tone, які відповідають за підвищення якості зображення.

Якщо потрібно працювати з графікою або MacBook використовується вдома для геймінгу, краще брати Pro 16, у якого більша яскравість та є підтримання профілів кольорів P3.

c57603c002c554c53617fc5400aa2d0e.jpeg

Процесор

Тут ситуація аналогічна: у MacBook Air CPU менш потужні. Це або чип від Intel, або процесор власного розроблення Silicon M1. У моделі лінійки Pro встановлюють більш ефективні та продуктивні процесори. Для більшості шкільних завдань вистачить і слабшого центрального процесора.

Графіка

Щодо продуктивності, то графічний адаптер MacBook Pro 16 помітно кращий за моделі з 13-дюймовим екраном. Тому критерій той самий, як і щодо екрана. Потрібно працювати з графікою чи ви завзятий геймер — вибирайте саме цей Макбук, в інших випадках витрачати зайві гроші не варто.

Батарея, автономність

Оскільки ноутбуки з меншою діагоналлю більш компактні, у них слабші акумулятори. Якщо зважити на те, що, MacBook Pro 16 споживає більше енергії, бо має продуктивніші CPU та GPU, то можна вважати, що автономність у всіх моделей перебуває приблизно на однаковому рівні.

Але тут багато чого залежить від переважних режимів роботи Макбука: за незначних навантажень він буде працювати набагато довше, ніж за інтенсивного використання.

Ціна

У багатьох випадках саме вартість ноутбука є найважливішим критерієм, а всі інші вибираються, зважаючи на вартість. Коли ви обмежені в бюджеті, то доведеться вибирати якісь компромісні варіанти та рішення. Якщо ж ні, то вартість лептопу має вас влаштовувати. Головне, що ви зможете підібрати саме ту конфігурацію, яка буде необхідна для продуктивного навчання та якісного відпочинку.

Не варто забувати про другорядні, але корисні чинники: на кшталт наявності необхідних портів та роз'ємів, сумки для носіння, зовнішньої клавіатури та/або мишки.