На перших етапах життя кошеняти харчування - головна проблема, тому що вихованці активно ростуть. Це закладає основу для правильного розвитку тварини, її здоров'я і довголіття. Як правильно підбирати корм для кошеняти на всіх стадіях дорослішання, читайте далі.

Харчування до 4 тижнів

До чотирьох тижнів кошенята отримують виключно материнське молоко. Основне завдання на цьому етапі — забезпечити комфортні умови для кішки та її приплоду, пише Te.20minut.ua. Важливо, щоб у тварин було своє захищене, спокійне та комфортне місце. Не слід турбувати кішку під час годування.

Якщо з якоїсь причини молока матері не вистачає або кішка не годує кошенят, використовують замінник котячого молока, як-от ROYAL CANIN Babycat Milk. Цей продукт розроблено з урахуванням особливостей травлення новонародженого кошеняти, а вміст лактози та білків у ньому максимально наближений до складу котячого молока.

Незалежно від того, отримують кошенята материнське молоко чи спеціальний замінник, вони повинні регулярно набирати вагу. Якщо вага тіла зменшується або не збільшується, слід звернутися до ветеринара. Регулярне контрольне зважування кошенят є обов'язковим.

Харчування від 4 тижнів до 4 місяців

Починаючи з четвертого тижня життя, улюбленців поступово відлучають від матері та організовують окреме харчування кошенят. Але їм не дають той самий корм, що й дорослій кішці — вони отримують раціон, який відповідає їхньому віку та потребам.

Для годування кошенят від одного до чотирьох місяців можна використовувати, наприклад, ультрам'який мус Mother & Babycat Royal Canin, який полегшує перехід на сухий корм. Або ж ви можете давати сухий корм з цієї ж серії. За бажанням на початку можна змочувати крокети водою або замінником котячого молока.

Харчування на початковому етапі життя має сприяти активному росту організму. Важливо, щоб раціон містив комплекс нутрієнтів, включаючи вітаміни Е та С, для підтримки розвитку здорової імунної системи тварини.

Вік від одного до чотирьох місяців — це час формування у кошенят правильних харчових звичок. Для улюбленців облаштовують окремі зони для годування в спокійному, тихому місці. Крім того, забезпечують постійний доступ до чистої, свіжої води.

Харчування від 4 до 12 місяців

На цьому етапі важливо продовжувати підтримувати здорові харчові звички улюбленця. Зазвичай кішки самостійно регулюють споживання сухого корму. Можна насипати в миску повну добову порцію, і коли улюбленець відчує голод, він підійде та з'їсть потрібну кількість. Така поведінка визначається інстинктом — в природі кішки харчуються 15-20 разів на добу невеликими порціями. Зверніть увагу, що вологий корм не можна залишати в мисці на тривалий час.

Для кошенят до року існує гамма раціонів Kitten, яка включає сухий та вологий корм. Також можна вибрати формулу, розроблену з урахуванням особливостей конкретної породи. Наприклад, повнораціонний сухий корм British Shorthair Kitten Royal Canin призначений для британських короткошерстих кошенят до 12 місяців.

Харчування для стерилізованих кошенят

Для стерилізованих улюбленців також існує спеціальний раціон. Гормональний баланс таких кошенят змінюється, впливаючи на фізичну активність та відчуття голоду. Зазвичай, апетит у кішок після стерилізації збільшується на 26%, а рухливість зменшується на 30%.

Щоб уникнути набору зайвої ваги, їх переводять на спеціальний раціон для стерилізованих кошенят, наприклад, Kitten Sterilised. Також можна годувати частіше, але меншими порціями.

Харчування після 12 місяців

У віці одного року улюбленець зазвичай вважається дорослим і отримує корм для дорослих кішок (виняток — такі породи, як мейн-кун, який стає дорослим трохи пізніше).

При виборі раціону враховують багато факторів, включаючи спосіб життя кішки. Зокрема, чи перебуває улюбленець завжди вдома, мало грається та рухається, чи це активна кішка, яка час від часу виходить на вулицю. Залежно від цього можна вибрати корм, який підходитиме найбільше. Важливо контролювати порції, щоб уникнути ожиріння та пов'язаних з ним проблем зі здоров'ям.

Правильний вибір корму та формування правильних харчових звичок допоможуть забезпечити нормальний розвиток кошеняти. Якщо ви сумніваєтеся, чи врахували всі потреби вашого улюбленця при виборі раціону, зверніться за консультацією до ветеринарного лікаря.