Такі дані показало опитування, яке було проведено компанією Rakuten у їх месенджері Viber напередодні міжнародного дня захисту персональних даних. Було опитано близько 50 000 користувачів, а результати виявилися досить невтішними, адже в останні роки кількість шахрайських злочинів в інтернет в Україні помітно зросла, тож у Viber вкотре нагадали про важливість кібербезпеки.
Інструменти захисту
За результатами опитування близько 43% від опитаних не стурбовані питанням захисту даних, адже покладають цю функцію безпосередньо на сервіси, якими вони користуються. Безперечно, підґрунтя для такої позиції є, адже сучасні браузери, месенджери та інші додатки постійно покращують систему безпеки, проте це не знімає відповідальності і з користувача. Особливо уважними слід бути шанувальникам азарту, які шукають на https://b-p.com.ua/promokody/ вигідні умови для початку гри. Наприклад, слід завжди звертати увагу на наявність ліцензії - це гарантуватиме захищену гру.
Одним із ключових завдань опитування було дізнатися, чи стали українці більше цікавитися питанням власної безпеки в інтернеті. За його підсумками близько 50% не вдаються в питання, а лише 21% прагне краще розібратися у темі. Зазвичай саме ця категорія керується простими правилами:
- Періодична зміна пароля;
- Встановлення додаткових програм захисту;
- Завантаження програм виключно з офіційних джерел;
- Двофакторна аутентифікація.
Лише 12% українців впевнені, що мають достатній рівень знань у питанні кібербезпеки.
Позитивна тенденція та особливості аудиторії
Станом на 2024 рік Viber досі залишається одним із найпопулярніших месенджерів серед українців, а ще не так давно був безумовним лідером у цьому рейтингу. Сьогодні ж першість Telegram, тоді як Viber поступово втрачає позиції та стає все менш затребуваним, а особливо - серед молодого покоління користувачів.
Таку тенденцію слід враховувати під час аналізу результатів опитування від Rakuten - в останній час формується стереотип, що месенджер Viber все частіше використовує старша вікова група користувачів. Разом з тим це зовсім не говорить про те, що ця категорія не цікавиться кібербезпекою, а навіть навпаки.
Таке саме опитування від Rakuten у 2019 році показало, що питанням кібербезпеки тоді не цікавилися близько 70% українців, тож за час, що минув, бачимо поступовий прогрес. Його можна пояснити більшим ступенем залучення у соціальні мережі та месенджери, що характерний для 2024 року, тож питання безпеки в інтернеті так чи інакше поступово стає більш актуальним та вимагає безпосередньої участі користувача.