Вирушаючи за кордон, варто ретельно спланувати свої витрати, сформувати бюджет для комфортної подорожі. Не менш важливо визначитися із форматом розрахунків. Готівка — не найкращий варіант, оскільки її легко загубити, проблематично перевезти через кордон, а потім знайти вигідний обмінний курс. Зручніше тримати кошти на банківській карті, зокрема кредитній із достатнім лімітом про всяк випадок.
Фінансисти не радять знімати з кредитки кошти через банкомати, оскільки там можна зіткнутися з суттєвими комісіями. Операція буде відображена у кредитній історії, відповідно вплине на подальші умови кредитування. Зручніше сплачувати з кредитки онлайн, через сервіси мобільного банкінгу.
Готівка стане в пригоді за кордоном лише у разі поїздки у віддалені селища, у яких електронні засоби платежів — рідкість. У таких локаціях може бути складно розплатитися кредиткою у приміському транспорті, кав’ярнях чи сувенірній крамниці.
Кредитна картка з лімітом https://unexbank.ua/privatnim-osobam/kartki/kreditni-kartki — безпечний та надійний спосіб залишатися платоспроможним у незнайомому середовищі за будь-яких умов. У ній передбачено багаторівневу систему захисту від шахрайства, тому можна не хвилюватися, що гроші з рахунку зникнуть без вашого відома.
Для кредитних карток банки-емітенти передбачають вигідний обмінний курс, порівняно з банкоматами, а також бонуси та кешбеки за оплату за кордоном. Гнучкі налаштування дозволяють керувати лімітом та відстежувати картковий баланс.
Кредитка у якості платіжного засобу має свої особливості, з якими варто ознайомитися до подорожі за кордон. По-перше, банк може знімати комісію за міжнародні транзакції, що може сягати 2% - 4% від суми операції. Про конкретні умови слід завчасно дізнатися в банку та, якщо комісія стягується, пам’ятати про неї, плануючи бюджет.
При знятті готівки у банкоматі із увімкненою подвійною конвертацією на карті є ризик сплатити додаткові комісійні, а на всю суму з їх урахуванням також будуть нараховані відсотки за кредитом.
Щоб платежі кредиткою за кордоном не ускладнювалися, варто пересвідчитися, що картка оснащена чипом EMV для швидкого безконтактного зчитування. Без нього у деяких торгових центрах та магазинах розрахуватися не вдасться.
Доречно поцікавитися у банку про наявність спеціальних туристичних кредитних карток з пільговими умовами кредитування та розширеним лімітом або ретельно налаштувати власну кредитку з урахуванням потенційних ризиків, що можуть виникати під час розрахунку за кордоном (ліміти, комісії, перевірка особистих даних).
Не витратити зайвого, користуючись кредитною карткою у іншій країні можна, дотримуючись таких правил:
- знімати кошти у закордонних банкоматах варто лише у крайніх випадках, щоб мінімізувати переплати та погіршення своєї кредитної історії;
- обслуговування кредитної карти — не дешеве задоволення, тому варто ретельно відстежувати комісії за транзакції та зважувати доцільність тих чи інших платежів;
- кредитку за можливістю не варто використовувати для оплати коштовних, вартісних речей, віддаючи перевагу дебетовим картам.
Щоб не переплачувати, до кредитки за кордоном варто ставитися так само, як і на території України — як до резервного фонду, допоміжного засобу, а не основного джерела фінансів, оскільки, на відміну від зарплатної, дебетової карти, повертати кошти на кредитку доведеться з власного гаманця.