На північному заході України розташована Житомирська область, обласний центр якої вважається одним із найстаріших на території Київської Русі. Є кілька версій походження назви міста Житомир, заснованого в 884 році: згідно з однією версією він був названий на честь Житомира - воїна князів Діра та Аскольда, а згідно з іншою версією місто отримало своє ім'я через велику кількість жита, що росте в цьому районі. Історія міста багата подіями: він входив до складу Великого Литовського князівства та Польського Королівства, а в 1795 став частиною Російської імперії.

Пам'ятки Житомирщини – це не лише собори, церкви та пам'ятники, а й атмосфера загалом, старі міста та навіть мости, наприклад, підвісний пішохідний міст через річку Тетерів. Однак більшість відвідувачів цього краю обираючи куди піти в Житомирі починають знайомство з ним із традиційніших місць.

Плоский дім

Туристів неодмінно зацікавить Плоский дім, він же Дім-химера, він же Дім у формі серця. Він знаходиться в історичному центрі Житомира, і його розташування відповідає ще царському радіальному плануванню міста (будинок збудований у середині 19 століття). Колись ця споруда була кутова і стояла на розі перехрестя. При погляді на будинок із певних ракурсів виникає стійке відчуття, що стін у нього немає, є лише фасад та вікна.

Музеї та собори обласного центру

До цікавих житомирських музеїв належать:

  • Літературний музей;
  • Музей Короленка;
  • Музей природи.

Не варто залишати без уваги культові споруди Житомира. Варто подивитися на діючий Костел Святої Софії у стилі пізнього ренесансу, Преображенський собор, Михайлівський кафедральний собор, костел Святого Іоанна з Дуклі, розташований зовсім поруч із головною міською площею, та на Успенську церкву.

Музей космонавтики

В будинку, де народився і жив Корольов, який зробив значний внесок у радянську космонавтику, в 1905 році було відкрито музей космонавтики імені Корольова.

Тут знаходиться меморіальна частина експозицій. Експозиція «Космос» включає скафандри, оригінальні моделі та макети космічних апаратів, а також обладнання космонавтів. Особливою гордістю музею є справжній місячний ґрунт, подарований фахівцями NASA.

Замок Радомисль

Комплекс «Замок Радомисль» - одна з найпопулярніших пам'яток Житомирської області. Хоча ця нова споруда, відтворена на місці старого замку завдяки зусиллям мецената та громадського діяча Ольги Богомолець, вона стала унікальним історико-культурним об'єктом. Розташований між озером та річкою комплекс пропонує відвідувачам галерею домашніх ікон з усієї України.

Коростишівський кар’єр

Коростишівський кар'єр користується величезною популярністю серед мешканців Житомира та Києва. Це мальовниче штучне озеро утворилося через затоплення гранітного кар'єру і приваблює рибалок, любителів плавання з стрімких скель і навіть скелелазів. Береги озера досягають висоти до 10 метрів, вкриті соснами та березами, створюючи атмосферу карельських пейзажів, а вода в озері має дивовижний бірюзовий колір.

Парк Островського

Парк Островського, розташований на схилах гранітної скелі, де раніше був Іскоростень VIII-XIII століть, знаходиться прямо в центрі сучасного Коростеня. На місці стародавнього городища зараз розташовано реконструкцію дерев'яних укріплень. Біля підніжжя скелі встановлено пам'ятник княгині Ользі, яка, за легендою, прожила останні роки свого життя у зруйнованому Іскоростені. На глибокому місці річки Уж, де княгиня імовірно купалася, стоїть табличка «Купальня княгині Ольги». Міжнародний фестиваль дерунів проводиться восени у цьому парку, де на вході встановлено пам'ятник деруну.

Подорожуйте Житомирщиною, тут є на що подивитись!