Багато користувачів щодня використовують ноутбуки для роботи, навчання, хобі та відпочинку. Але з часом продуктивність гаджету може погіршитися. У цій статті розглянемо кілька порад, які допоможуть продовжити термін служби ПК.

Аккумуляторна батарея

Акумулятори виходять з ладу першими, зазвичай після 2-3 років активної експлуатації. Це пов'язано з тим, що літій-іонні батареї зношуються. Це природній стан і цього не уникнути. Також АКБ може стати причиною перегріву. Радимо підтримувати заряд деталі на рівні від 40 до 80% та не тримати macbook постійно підключеним до мережі. Дайте комплектуючій розрядитися і підключайте знову. Замінити батарею в ноутбуці варто, якщо помітили, що девайс став хаотично перезавантажуватися, сильно шуміти та грітися. Перевірити її стан можете за допомогою системи MacOS або добре відомої утиліти CoconutBattery. Якщо помітили, що загальний відсоток ємності зменшився до 80 відсотків, варто звернутися до сервісного центру 2Mac для заміни запчастини на нову оригінальну.

Дисплейний модуль

Матриця macbook вважається однією з крихких запчастин. Тому при користуванні треба бути вкрай обережним. Це скляна пластина, яка не має відповідного захисту від розбиття. Ремонт ЖК матриці в ноуті доволі складна задача, яка під силу тільки кваліфікованим майстрам сервісу. Спочатку потрібно розібратися, який саме шар деталі постраждав: LCD чи скло. Потім розібрати ПК, сепарувати пошкоджений елемент та замінити на новий оригінальний. Користуватися розбитим екраном не рекомендуємо. Адже скло може почати кришитися, випадати та пошкодити руки.

Чистка від пилу

Пил 一 ще одна загроза для комп’ютера. Не встановлюйте гаджет на ліжко. Забруднення забивається всередину та перешкоджає охолодженню комплектуючих всередині, спричиняючи перегрів. Раз на півроку-рік знімайте задню кришку та обережно очищайте вентилятори стисненим повітрям або пензликом. Якщо не маєте відповідних професійних навичок, віднесіть макбук в сервіс для проведення процедури профілактики.

Аксессуари

Основна перевага ноутбуків перед повнорозмірними комп'ютерами 一 компактність та мобільність. Їх можна носити з собою в сумці й працювати де завгодно. Але вони вразливі до механічних ушкоджень. Зайва тряска шкідлива для важливих мікросхем всередині. Для захисту корпусу та матриці від падіння підберіть правильну сумку: з укріпленими кутами і стінками, з відділенням для зарядки. Також будь-яка техніка погано переносить перепади температур. Якщо ви щойно принесли девайс із холоду взимку, дайте йому зігрітися, інакше конденсат з часом зіпсує залізо.

Ще декілька корисних порад:

Закривайте дисплей обережно. Перевірте, чи не лежать на клавіатурі навушники або ручка. Вони можуть пошкодити матрицю;

Не залишайте пристрій надовго на сонці, щоб висока температура не зіпсувала акумулятор;

Оновлюйте у фоновому режимі тільки необхідні програми. Зайві запущені додатки з'їдають пам'ять та уповільнюють роботу.