Суперкар з недосяжною раніше максимальною швидкістю і лякаючим прискоренням - це не тільки виклик законам фізики та інженерний тріумф, а й маніфест виробника: "Ми зробили найшвидший автомобіль у світі"! Тому зараз існують машини, здатні пробити 400 км/год та продемонструвати найшвидший в історії розгін до 100 км/год. Зібрали ТОП швидкісних спорткарів, який дасть відповідь на просте, але важливе питання: яка машина найшвидша у світі?
Bugatti Chiron Super Sport 300+, 490 км/год
Про те, що найшвидші машини на планеті носять емблему Bugatti, знають майже всі: виробник із Мольсема не раз доводив, що підкріплена інжинірингом та фінансами концерну VAG ідея побудувати найшвидший у світі автомобіль здатна пробитися крізь закони фізики. Справжнім одкровенням на початку 2000-х став 1001-сильний гіперкар Veyron, який показав, що 400 км/год можна купити. А в 2019 році його спадкоємець - 1600-сильний Chiron у версії Super Sport 300 + - підняв планку до 490 км/год (або 300 миль на годину).
Лімітована серія клієнтських автомобілів (всього 30 екземплярів), до речі, оснащена обмежувачем швидкості заради безпеки на дорогах. Однак у ряді випадків електронний лімітатор можна зняти, дозволивши W-подібному 16-циліндровому мотору з чотирма турбокомпресорами, укладеному в аеродинамічний кузов, продемонструвати весь свій потенціал.
Koenigsegg Jesko Absolut, 447,19 км/год
Чи хтось посперечається із твердженням, що Koenigsegg — це дуже швидкі машини. Виробник суперкарів зі Швеції неодноразово доводив, що позиції Bugatti на автомобільному Олімпі не такі міцні, як здається. У 2017 році суперкар Koenigsegg Agera RS удостоївся звання найшвидшого серійного автомобіля у світі, показавши на довгій ділянці траси в Неваді середню максимальну швидкість 447,19 км/год . 1360-сильне купе з п'ятилітровим мотором V8 також виявилося найшвидшим у вправі 0-400-0, що має на увазі потужний спринт до 400 км/год і потім зупинку за максимально короткий час. На рахунок Agera RS пішов показник у 33,29 секунди. Ось уже справді найшвидший спорткар!
Однак новий проект Koenigsegg обіцяє стати значно переконливішим у цифрах і фактах — спецверсія гіперкара Jesko під назвою Absolut орієнтована на 530 км/год! Заводські тести близькі до завершення, після чого 1622-сильний "мегакар", оснащений п'ятилітровим бітурбо-V8 з електричним компресором та унікальною дев'ятиступінчастою трансмісією з шістьма зчепленнями, буде готовий до показових вимірів. Як і у випадку з Agera RS, у Koenigsegg налаштовані зафіксувати кілька світових досягнень разом. Включно з рекордом у розгоні до 400 км/год з наступним гальмуванням до повної зупинки. Цікаво, що лідерство у цій дисципліні сьогодні утримує інша модель марки - Koenigsegg Regera .
Не важливо, наскільки швидкий ваш автомобіль, не забувайте, що щітки склоочисника (dvorniki24.com.ua) на ньому повинні працювати ідеально, а допоможуть Вам у цьому Дворники24.
Rimac Nevera 415 км/год
Хорватський виробник суперкарів свідомо абстрагується від поршневих двигунів та бензину. Філософія компанії Rimac будується навколо електрики - і в цій справі вона виявилася гарною. Настільки, що швидкісні машини, що випускаються їй (або готові для випуску), щоразу опиняються в центрі великої битви за статус найшвидших на планеті. 2016 року підопічні Мате Римаца підготували «товарну» 1088-версію гіперкара Concept_One здатна прискорюватися з місця до 100 км/год за 2,6 секунди. Двома роками пізніше блиснула друга модель марки - Rimac C_Two з чотирма електромоторами, сукупною віддачею 1914 к.с., максимальною швидкістю 415 км/год і розгоном до 300 км/год за 11,8 секунди.
А у 2023 році на титул найшвидшої машини у світі претендує модернізована версія купе під назвою Nevera. У травні всього за один день електрична дводверка побила 23 автомобільні рекорди, включаючи найшвидший розгін до 100 км/год (1,81 секунди) і найшвидше прискорення до 400 км/год з наступним повним гальмуванням (29,94 секунди). Правда, як ви вже знаєте, потім цей рекорд на себе знову переписала компанія Koenigsegg .
Щодо проходження класичної дистанції за чверть милі, то в цій стритрейсерській дисципліні хорватський суперкар видав 8,25 секунди — час гоночного автомобіля. А нещодавно — влітку 2023 року — Nevera спробувала стати електричним рекордсменом Нюрбургрингу. І спроба вийшла вдалою: легендарний гоночний трек підкорився суперкар всього за 7 хвилин і 5,298 секунди. Це швидше Tesla Model S Plaid та Porsche Taycan Turbo S.
SSC Tuatara, 508,73 км/год
На думку інженерів американської компанії SSC North America, швидкісний Koenigsegg Agera RS безпідставно довго очолював рейтинги найшвидших машин у світі. Тому в 2020 році сконструйований SSC середньомоторний суперкар Tuatara з 5,9-літровим мотором V8, доведеним до 1369 л. год, рухаючись у зворотному напрямку. Ключовим для рекорду вважається середнє значення після двох найшвидших заїздів. І в цьому сенсі Tuatara не підвела творців: 508,73 км/год! Однак офіційний рекорд божевільному купе не зарахували, повернувши титул шведам з Koenigsegg.
Приймати поразку американці не хотіли, адже SSC Tuatara у серійному виконанні (тираж — 110 екземплярів) справді швидка та амбітна. При роботі на гоночному паливі форсований двигун здатний видавати понад 1770 кінських сил, а карбонові компоненти кузова та шасі дуже легкі та міцні. Після невдалої спроби домогтися фіксації рекорду (у ході заїзду підвів мотор, що перегрівся) в 2021 році суперкар ще раз виїхав на трасу, але вже у Флориді - і зміг видати «середні» 455,3 км/год . Це швидше за показник Koenigsegg на вісім з невеликим кілометрів на годину. Цікаво те, що зафіксованим досягненням у компанії SSC виявилися незадоволені, адже машина не змогла реалізувати 100 відсотків своїх можливостей через невелику довжину спецдільниці. А отже, на нас чекають нові рекорди.
Hennessey Venom F5, 437 км/год
У березні 2022 року на злітну смугу NASA у Флориді викотили перекалібрований варіант суперкара Venom F5 техаської компанії Hennessey Special Vehicles . Убивчого вигляду чорне задньопривідне купе з 6,6-літровим мотором V8 потужністю понад 1800 кінських сил отримало оновлені налаштування підвіски, гальм та аеродинаміки. Все — для швидкісних досягнень, заради яких і розпочався серійний проект. Пілот цього монстра зміг показати 437 км/год максимальної швидкості . Однак це не було бажаною межею, і відкривати шампанське розробники не поспішали. Адже, налаштовуючи Venom , вони націлювалися на «максималку» вище: за 483 км / год (300 миль в годину), а якщо дуже пощастить - то во усі 500.
Цього року світло побачили відразу дві потужніші версії Venom F5: трек-купе і родстер із приставками Revolution. Начинкою для обох моделей стала форсована до 1842 л. V-подібна «вісімка» Fury («Лють»). При цьому час розгону, що потенційно лякає, до 100 км/год і максимальну швидкість виробник оголошувати не став, скромно уточнивши, що після 400 км/год машину надійно притискатимуть до землі аеродинамічний обвіс і розвинене антикрило з регулюваннями. Для клієнтів обіцяють виготовити 36 екземплярів моделі: 24 купе та 12 родстерів зі знімним верхом. Ймовірно, реальну динаміку «Веноми» сміливі власники перевірятимуть в індивідуальному порядку.
Pininfarina Battista, 350 км/год
Всього 150 екземплярів - такий тираж швидких машин, що входить у ТОП, занадто потужного гіперкара Battista від компанії Automobili Pininfarina (організованої індійським виробником Mahindra & Mahindra). Гіперкар - електричний: зусиллями інженерів і налаштовувачів, які раніше працювали з Lamborghini і Ferrari, силова установка з чотирма електромоторами розвиває 1900 кінських сил, дозволяючи дуже швидко стартувати з місця і досягати високих швидкостей.
Примітно, що «начинку» для Pininfarina поставила компанія Rimac, проте італійський автомобіль (місце штучного складання Battista — фабрика в Камбіано ) виявився нітрохи не гіршим за грізне купе Nevera . Принаймні у розгоні до 100 км/год. Виміри в 2022 році показали, що електросуперкар здатний видати 1,86 секунди. Це дозволило італійцям з гордістю заявити про народження якнайшвидшого автомобіля з допуском на дороги загального користування. А також найдинамічнішого серійного електрокара з Італії. Щоправда, офіційна максимальна швидкість "Баттісти" на тлі шаленого розгону до "сотні" не вражає: "всього" 350 кілометрів на годину.