Часті перебої з електропостачанням спонукають багатьох власників приватних будинків України до придбання електрогенераторів. Існує їх кілька видів, але найкраще зарекомендували себе інверторні та класичні бензинові моделі. Перш ніж купити генератор в Одесі, слід розібратися в їх відмінностях.

Інверторні генератори: що це?

Інверторний генератор являє собою пристрій, що перетворює постійний струм на змінний, використовуючи спеціальний інвертор. Таким чином, можна отримати електропостачання високої якості, в якому коливання частоти і напруги відсутні. Завдяки цій властивості генератор можна використовувати для забезпечення живленням високочутливої ​​техніки.

Інверторний генератор: принцип роботи

Пристрій виробляє енергію, яка спочатку перетворюється на постійний струм, а потім на змінний. Створена чиста синусоїда дуже важлива для безпечної роботи складних електронних приладів, наприклад, комп'ютера або опалювального котла.

У той же час стандартні генератори виробляють тільки змінний струм, що відрізняється низькою стабільністю вихідної напруги, яка несе небезпеку для «чутливої» техніки.

Відмінності інверторного генератора від звичайного

  • Вихідна напруга та частота. Інверторні генератори здатні забезпечити стабільну напругу в електромережі, що дуже важливо для «чутливої» ​​техніки. Класичні моделі створюють стрибки напруги, що здатні вивести з ладу електроприлади.
  • Економія палива. Інверторні генератори - це "розумні" пристрої, які автоматично регулюють обороти двигуна, залежно від рівня навантаження. Тобто, за низького споживання енергії, обороти знижуються, відповідно витрата палива зменшується.
  • Рівень шуму. Генератори інверторного типу практично безшумні у роботі, тим самим створюють комфорт для оточуючих. Стандартні бензинові генератори дуже галасливі, особливо потужні.
  • Мобільність та компактність. Інверторні генератори мають компактний розмір і невелику вагу, що дозволяє переносити та встановлювати їх у будь-якому місці. Увага! Усі види генераторів необхідно встановлювати лише на вулиці.
  • Синусоїда. Класичні генератори створюють нестабільну синусоїду, яка несе небезпеку для «чутливих» пристроїв. Інверторні моделі виробляють струм без стрибків напруги.
  • Простота використання. Генератори інверторного типу зазвичай оснащені сучасними функціями, такими як автозапуск, захист від перевантажень та інше. Широкий функціонал полегшує використання обладнання, а якісна автоматика для генераторів дозволить практично всі процеси проводити в автоматичному режимі.
  • Вартість. Інверторні генератори мають набагато вищу ціну, ніж звичайні. Але, враховуючи всі переваги, в тому числі економну витрату палива, то можна відзначити, що дана технологія набагато вигідніше в довгостроковій перспективі.

При виборі генератора інверторного типу слід визначитися з необхідною потужністю всіх пристроїв, які потребують електроживлення. Тобто необхідно визначитися зі списком обладнання, які функціонуватимуть від генератора. Потім визначити їх пікову потужність, скласти її. І вже з урахуванням набутого значення підбирати модель генератора. Наприклад, пристрій потужністю 3,5 кВт дозволить забезпечити харчуванням телевізор, холодильник і освітлення одночасно.