Зима — це час перевірки організму на міцність. Морози, короткий світловий день, застуди та віруси не залишають організму вибору: чи ми зміцнюємо його захист, чи здаємо позиції. Але не все так сумно. Зима може стати часом не лише турботи про здоров'я, а й розкриття нових можливостей.
Корисне харчування
Зимовий раціон потребує особливого підходу. Якщо він правильно підібраний, то стане основною зброєю проти депресії, втоми та вірусів, що активуються в холодну пору року. Не обов’язково концентруватися на складних рецептах. Відмінними інструментами для підвищення імунітету у зимовий час стануть прості, але корисні страви:
- овочеві супи;
- теплі каші з горіхами та сухофруктами;
- запечені овочі.
Фрукти та ягоди — це маст-хев здорового харчування. Навіть заморожені, вони залишаються джерелом вітамінів. А якщо додавати в чай мед та імбир, це буде не тільки корисно, але й смачно. Звичайний часник допоможе природними антисептиками, яких має безліч, протистояти загрозі застуди або вірусних хвороб. Найважливіші вітамінні джерела:
- вітамін A — морква, помідори, перець, шпинат;
- вітаміни групи B — м'ясо, картопля, рис, молочні продукти, крупи;
- вітамін E — рослинні олії, соя;
- кальцій — листові овочі, молочні продукти, яєчний жовток;
- цинк — м'ясо, овочі, бобові, молочні продукти;
- кремній — морква, буряк, петрушка, крупи;
- флавоноїди — гречка, цитрусові, червоне вино.
Бажаєте зміцнити імунітет? Купуйте жирну рибу, в якій багато вітаміну D. Це компенсує нестачу сонечка організму в зимові місяці.
Підтримайте здоров'я взимку — одягайтесь за погодою
Чи відчуваєте, що замерзаєте навіть у приміщенні? Можливо, наявний гардероб потребує перегляду. Утеплюючись, починайте із взуття. Вона має бути не тільки теплою та комфортною, а й вологостійкою. Важливо, щоб взуття зігрівало ноги та не сковувало руху. Багатошаровість — важливе правило зимового комфорту. Повітря між шарами одягу створює додатковий захист від морозів. Якщо, одягаючись для виходу на зимову вулицю, ви наслідуєте капустяний качан, то ніколи не замерзнете. Поєднуйте красу зимового вбрання з практичністю. Теплі шапки, рукавички, взуття — це не дрібниця, а турбота про своє самопочуття та здоров'я. На вулиці вітер чи сніг? Захистіть шию та руки — саме вони першими страждають від холоду. Це нескладно, якщо правильно вибирати одяг для дітей та дорослих.
Фізична активність
Взимку рух — це не розкіш, а потреба. Так, хочеться закутатися в плед й забути про все, але навіть легка фізична активність взимку творить чудеса. Короткі прогулянки на свіжому повітрі є корисними для імунітету. А якщо дозволяє температура, катання на ковзанах чи лижах подарує заряд бадьорості на весь день. Ви не любите вуличний спорт? Нічого не страшного. Танцюйте біля телевізора, йдіть до спортзалу, качати м'язи чи займатися гімнастикою, наодинці або з групою. Будь-яке з цих рішень — чудово! Перебуваючи в русі, м'язи тіла отримають необхідне навантаження, набуваючи сили та пружності. Такой не забувайте про розваги для інтелекту да душі, читайте статті, корисні для жінок на https://herhaven.space/ та робіть життя яскравішим.
Здоровий спосіб життя взимку: прості кроки
Зима — сезон, коли імунітет послаблюється. Щоб зміцнити його, почніть із найважливішого аспекту — режиму сну. Спіть щонайменше 7-8 годин. У нічному відпочинку є сила, яка дозволяє боротися з вірусами та інфекціями. Намагайтеся виробити нову звичку — щодня укладатися в ліжко та прокидатися в один і той же час. Це розв’яже проблему з безсонням, полегшить засинання та дасть повноцінний відпочинок тілу.
Дбати про себе - найголовніше
Наповніть раціон натуральною їжею, що підтримає правильну мікрофлору у шлунку. Збагатіть обід чи вечерю йогуртами та квашеною капустою. Варто пам’ятати, що існує таке неприємне явище як стрес. Стресові ситуації погіршують імунітет людини Обмежте його вплив на своє життя. Ковід та сезонні віруси, що постійно змінюються, будуть безпечні для людини, якщо в неї міцний організм. Зберегти взимку своє та дитяче здоров'я допоможуть гарна ситна їжа з достатньою кількістю вітамінів, помірні фізичні навантаження та гарний настрій.