Приведення цін на енергоресурси до економічно обґрунтованих тягне за собою зміни в свідомості потенційних покупців квартир. Вибір будь-якої нерухомості на ЛУН зараз ґрунтується найчастіше в першу чергу на вивченні таких споживчих характеристик будівлі, як рівень енергоефективності, застосування інноваційних технологій і використання енергозберігаючого скління. Додатковими опціями, що цікавлять покупця, є наявність сучасної системи вентиляції і кондиціонування, але найчастіше це відноситься до розряду екзотики.

Уряд України також усвідомив необхідність зниження споживання енергоресурсів для опалення житлових приміщень, і, незважаючи на шалений опір приватних і навіть державних енергопостачальних компаній почав вживати необхідних заходів. Так, з квітня цього року вступають в дію більш суворі будівельні норми, покликані скоротити втрати тепла будівлями. За оцінками експертів, щорічне споживання газу зменшиться не менше ніж на 150 мільярдом кубометрів, що дасть можливість заощадити до одного мільярда гривень.

Навіть проста модернізація старого будинку може дати просто фантастичні результати. В даний час в медіа активно обговорюється тема величезних рахунків, виставлених після чергового подорожчання за перший зимовий місяць. Так, в деяких містах за період з 1 по 20 грудня за опалення одного квадратного метра квартири в чотириповерховій хрущовці з товстими цегляними стінами мешканцям довелося викласти близько 35 гривень. Тобто, за місяць стандартна однокімнатна квартира площею 35 м2 з'їла майже 1800 гривень тільки на підтримання комфортної температури! У той же час, за інформацією керівників одного з ОСББ, в старому але модернізованому будинку з новими металопластиковими вікнами і грамотно зробленою теплоізоляцією опалення коштувало всього 6,85 грн на 1 м2. При цьому температура в житлових приміщеннях склала не менше 20 градусів. Це означає, що простими діями вдалося домогтися п'ятикратного зниження вартості опалення, і сума в платіжці зменшилася до 360 грн за однокімнатну квартиру.

Все сказане вище говорить не тільки про необхідність, а й про можливості ефективних дій. Єдине але – це відсутність достатньої кількості ОСББ, викликана низькою активністю мешканців і відсутністю віри у власні сили. І змусити повірити в себе громадян може тільки уряд грамотними діями, не тільки навішуючи дамоклів меч високих тарифів, а й надаючи список всіх необхідних дій. По пунктах і в чіткій послідовності.