Часто буває, що звичайні, на перший погляд, предмети побуту, що не привертають до себе увагу, можуть трансформуватись у дуже прибутковий бізнес. Йдеться про виробництво стаканчиків з торфу, які набирають величезної популярності в силу простоти і зручності культивування розсади. Для розміщення бізнесу підійде будь-яке маленьке приміщення. Собівартість виробничої сировини мінімальна, оскільки основною складовою є недорогий верховий фрезерний торф. Взимку, до початку весняного сезону висадки розсадного матеріалу, велика кількість практикуючих садівників, знайомих з існуванням горщиків для розсади, активно їх купують. В Україні відсутнє промислове виробництво вітчизняних стаканчиків з торфу. До останнього часу єдиним виробником в Україні даної продукції було підприємство «Житомирторф». В силу різних об’єктивних і суб’єктивних причин виробництво було зупинено і на ринку залишилися тільки закордонні, більш дорогі, аналоги продукції. Виникає законне питання: «Що заважає заповнити існуючий дефіцит в цій товарній ніші і заснувати власний бізнес, якщо на цей товар існує величезний попит?». Потреба в розсаді щорічна, відповідно продукція користуватиметься попитом і з’являться постійні клієнти.
Торф’яні ємності для розсади мають в складі верховий торф, змішаний, для посилення щільності і збереження форми, з невеликою кількістю целюлози (паперу) і натуральної клеючої речовини (кукурудзяного крохмалю, борошна).
Для формування горщика суміш торфу і целюлози необхідно подрібнити до стану порошку. Найбільш затребувані наступні розміри горщиків: 50Х50 мм, 80х80 мм, 100х100 мм. Останні два різновиди зазвичай використовуються для вирощування великих овочевих і баштанних культур.
Для виробництва горщиків застосовується формочка з нержавіючої сталі з вкручуваним (відокремлюваним) днищем. У неї насипається частина торф’яної суміші, далі в середину поміщається інша частина формочки, а вільна відстань між ними заповнюється торф’яною сумішшю і скрупульозно втрамбовується. Після цього, елементи форми виймаються, горщик витягується і залишається висихати в теплому середовищі (сонце, радіатор, піч). Для реалізації стаканчики фасуються в кульки і картонні ящики.
Для запуску бізнесу не потрібні кваліфіковані працівники, з нею прекрасно впораються студенти і пенсіонери. Актуальна роздрібна вартість торф’яного стаканчика 80х80 мм складає 0,19 дол., оптова – 0,11-0,13 дол. Собівартість виробництва одиниці продукції становить 0,05 дол. За таких умов бізнес не може бути збитковим.