• Головна
  • У скільки обійдеться звягельчанам святковий борщ?
12:17, 9 квітня 2016 р.

У скільки обійдеться звягельчанам святковий борщ?

Ціна на м'ясо птиці весь час летить вгору і тримається на висоті, не кваплячись опускатися до рівня наших з вами зарплат.

З початку року найбільше подорожчала гречка, а подешевшали яйця. Експерти пов'язують такий подарунок долі аж ніяк не зі щедрістю наших правителів, а з відмовою Ізраїлю закуповувати товар, в якому нібито виявили сальмонелу. Але те, що неприпустимо іноземцям, для вітчизняного покупця не перешкода. Яйця з дефектом на полицях не залежуються, а найдешевші розкуповуються зі швидкістю звуку. Причому в необмежених кількостях.

З'явилися навіть окремі сюжети в телевізійних програмах, в яких дбайливі господині навчають населення, як зберегти яйця, закуплені запас аж до самої Пасхи. Перед святом, за всіма прогнозами експертів, яйця стануть знову значно дорожче.

І це ще самий оптимістичний прогноз, так як свята трапляються раз в році, а годувати сім'ю потрібно кожен день. І якщо орієнтуватися на нинішні ціни, то навіть каструлю борщу, який здавна вважався нашою національною стравою, можна дозволити собі тепер тільки в особливих випадках. Всьому виною, за словами дослідників ринку, чудеса, що відбуваються в нашому сільськогосподарському ринку. Родюча Україна з найкращими в світі чорноземами не зуміла забезпечити себе в достатній кількості овочами і тому закуповувати дари полів тепер доводиться у більш розважливих іноземців. Природно, така розстановка сил з харчовим забезпечення значною мірою вплинула на ціни, які ніяк не можуть втриматися на місці.

І КАПУСТА НЕ ВСТОЯЛА?!

Так, капуста, яка зовсім недавно коштувала в середньому 8-10 гривень, додала в ціні дві гривні за кілограм. Дешевше 12 гривень не купиш навіть на базарі. Дорожче - будь ласка. Білокачанна продовжує радувати своїм достатком, але зате розцінки на цей невибагливий овоч для садово-городньої України зовсім не радують. Але самі неприємні несподіванки звалилися на голову цінителів цвітної капусти. Цей різновид практично зник з наших прилавків. У всякому разі придбати цвітну капусту по захмарним цінам можна тільки на ринку, а от супермаркети воліють її не купувати, так як бояться, що цінники відлякують потенційних покупців. Немає попиту - немає виторгу. Вірніше, купівельна потреба залишається колишньою, а ось з купівельною спроможністю туговато. Грошей вистачає тільки на самий елементарний набір продуктів, тут вже не до кулінарних делікатесів.

ОВОЧЕВИЙ ЗАМОРСЬКИЙ БУКЕТ

Якщо навіть не брати до уваги великі накрутки на молоду капусту, яка в усі часи спочатку відлякувала своєю вартістю, то навіть "втомлені" качани, як ми вже сказали, не втрималися на попередній позначці.

Не відстає від неї і цариця наших городів картопля. За кілограм найдешевшого картоплі, як прийнято говорити, не добірного, але зате вітчизняного виробництва, потрібно віддати 7 грн за кілограм. Що вже говорити про красиво упаковані в поліетиленові пакети облагороджених картоплин, які коштують 20 гривень за упаковку і вище. Така пишність стала окрасою наших вітчизняних супермаркетів, чиї господарі завозять до нас картоплю, вона стала з деяких пір заморським овочем, з-за кордону.

РЕАЛІЇ ГОЛОДНОГО ЖИТТЯ

Грець з тією картоплею. Але щоб буряк став на вагу золота, такого Україна ще не знала. Це з серії продуктових сюрпризів, зовсім несподівано стали реаліями нашого голодного життя. Буряк подорожчав аж... на 20%. Кажуть, своїх овочів не вистачило, довелося перепрофілювати вітчизняні ринки на привізні. А, як відомо, господар - пан. Чия продукція, той і править продуктовим балом.

Виходячи з нинішніх цінових реалій моркву теж не можна використовувати в борщ марнотратно. Та й зелень, яка чомусь радує експертів своїми цінами, насправді на простого покупця, який не розбирається в тонкощах економічних розрахунків, діє гнітюче. За ріденький пучок кропу або петрушки, якими торгують з вуличних лотків, треба віддати 10 гривень. Так що доводиться вибирати: або те, або це. Відразу занурити в одну каструлю борщу два види зелені виходить занадто жирно для худих гаманців. В результаті подорожчає і приготування страви. А якщо ви хочете присмачити борщ придбаними печерицями, які досягли своєї критичної позначки в ціні, то від цього задуму краще відмовитися відразу. Квасоля і гриби, якщо ви не запаслися ними заздалегідь, істотно збільшують вартість пісного борщу. Ну, і про болгарський перець взагалі краще промовчати. За нинішніми цінами у супермаркетах цей овоч тільки для гурманів.

Напередодні Великодня багато хто воліють не грішити і обходитися без м'яса. Але, як не крути, за каструлю пісного борщу (якщо ви, звичайно, не навчилися купувати овочі поштучно), включаючи томатну пасту і приправи, доведеться віддати приблизно п'ятдесят гривень.

Так от і живемо.

Світлана Михальова, «Єхо»


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
3,4%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП»
3,1%
ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»
1,7%
НАРОДНА ПАРТІЯ
3,4%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА»
3,1%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»
23,9%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»
3,8%
УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ПАРТІЯ
5,8%
НІКОМУ НЕ ДОВІРЯЮ
51,9%
#Новоград-Волинський #Великдень #борщ #овочі #ціни #ринок #супермаркет
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...