• Головна
  • Чи потрібно новоград-волинцям сплачувати податок на нерухомість, якщо не прийшло повідомлення
23:40, 21 липня 2016 р.

Чи потрібно новоград-волинцям сплачувати податок на нерухомість, якщо не прийшло повідомлення

У багатьох новоград-волинців, як і в більшості громадян України виникає доволі багато питань пов'язаних зі сплатою податків. Більшість не хоче мати справу з податківцями, будь-то підприємець чи людина, яка не має до бізнесу жодного відношення. Ви собі живете спокійно, а як виявляється у певних ситуаціях податкове законодавство України може підготувати зовсім несподівані сюрпризи. І все може вийти, як у попсовій пісні Ірини Аллегрової - "Без винны виноватая". Щоб таких випадків у Вашому житті не трапилося, редакція сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua, підготувала короткий огляд з роз'ясненням чинного законодавства України, пов'язаного зі платою податку на нерухомість для фізичних осіб-власників будинків і квартир, хто звичайно підпадає під сплату даного податку.

Отже, зобов'язання зі сплати податку настає автоматично з наявністю відмітки про вручення податкового повідомлення-рішення або про відсутність платника за вказаною адресою.

Навіть якщо податкове повідомлення-рішення буде залишено в поштовій скриньці, а не віддано в руки, воно вважається врученим платнику податків.

Люди в нашій країні вважаються автоматично охопленими податковими платіжками. Неважливо - отримали вони папір з розрахованим податком на нерухомість чи ні. Стаття 58 Податкового Кодексу дозволяє вважати, що податкове повідомлення-рішення вручене платнику навіть на підставі відміток відділення поштового зв'язку про те, що вони не виявили платника податків за місцем знаходження (прописки, реєстрації, податковою адресою).

Пункт 58.1 статті 58 Податкового Кодексу, який дозволяє таке трактування. Тому автоматично з наявністю відмітки про вручення податкового повідомлення-рішення або про відсутність платника за вказаною адресою, буде вважатися, що настає зобов'язання зі сплати податку. Навіть якщо на квитанції не стоїть підпис одержувача або його представника та де-факто повідомлення повернуто службою обслуговування поштового відділення зв'язку, вважається, що платник повідомлення отримав Законодавством передбачається 60-денний період для розрахунків з моменту отримання податкового повідомлення-рішення.

Але, так як період сплати податку на нерухомість для фізичних осіб-власників будинків і квартир настає з 1 липня, то і податкова може вести відлік від 1 липня.

Єдиний випадок, який передбачає відсутність вини платника податків - наявність помилки з боку податкової служби в адресі одержувача. "Помилкою може вважатися момент, який не допускає конкретизацію адресата. Наприклад, відсутність номера будинку або квартири.
У разі несвоєчасної сплати податків, передбачається нарахування штрафних санкцій в розмірі 10-30% від суми нарахованого податку в залежності від терміну прострочення. "У випадку, якщо платник затягує зі сплатою нарахованого податку понад 61 дня, то нараховується ще й пеня як на суму податку, так і на суму штрафної санкції, застосованої до платника податку.

В інтересах власників квартир, площа яких передбачає наявність податку та необхідність його сплати, самим відвідувати податкові інспекції за місцем прописки, реєстрації або проживання та цікавитися необхідністю оплати. Тому що можуть бути різні ситуації. Наприклад, можливо неповне відображення даних при перекладі баз реєстрації по реєстрів нерухомого майна.

Хто з власників платить

При відсутності якоїсь інформації / її недостовірності власник нерухомості має право на місці відкоригувати дані. "Необхідно на місці все виправити. У Податковому Кодексі є прямі норми, що передбачають права платника на місці заявити про необхідність коригування даних, якщо їм знайдені технічні або методологічні помилки, а також виявлені неправильні вихідні дані.

"Якщо платник продав / придбав майно за станом на кінець 2015 року, то він не зобов'язаний платити за весь 2015 рік. Подібні моменти також можна відстежити і виправити з інспектором. Якщо нерухомість перебувала у власності 2 осіб або протягом року відбулося переоформлення на кілька осіб (у зв'язку з розлученням, оформленням спадщини і т.д.) то згідно законодавства з 1 січня 2015 року і до моменту відчуження (продажу, дарування ит. Д ) старий власник платить за весь період. А з моменту реєстрації права власності на нову особу, оплачується новим власником.

Якщо об'єкт переходить в часткову власність, то з моменту тільки нотаріального оформлення даного факту, новий власник пропорційно оплачує свою частину площі.

"При цьому пільгова ставка оподаткування щодо кількох власників одного приміщення, застосовується індивідуально (з урахуванням наявності у кожного з них іншої власності). І якщо площа перевищує пільгу, то кожен з них платить за своє перевищення індивідуально.

При видачі податковою інспекцією нового (відкоригованого) повідомлення-рішення, необхідність сплати за старою податковою платіжкою скасовується.

Слід зазначити, що в 2016 році при сплаті податку на нерухоме майно застосовуються ставки, що діяли в 2015 році. А саме, з розрахунку 1% мінімальної заробітної плати за кожен метр житлової площі понад пільгових (неоподатковуваних) метрів і 2% для нежитлової площі понад ліміт, встановлений сільськими та районними радами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #ОДПІ #податок на нерухомість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...