• Головна
  • 23 серпня щорічно в Україні відзначається День державного прапора
08:35, 23 серпня 2016 р.

23 серпня щорічно в Україні відзначається День державного прапора

23 серпня щорічно в Україні відзначається День державного прапора. Це свято затверджено в 2004 році Указом Президента України.

Державний прапор України - офіційний державний символ поряд з гербом і гімном.

Історія нинішнього синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть.

Вперше використання жовтого і синього кольорів задокументовано при описі герба Галицько-Волинського князівства. У Грюнвальдській битві 1410 року проти тевтонського ордена, що включав лицарів з Німеччини, Австрії, Франції, Англії, билися об'єднані литовсько-польсько-українські війська в союзі з чехами, моравами, словаками та татарами.

Серед півсотні хоругв союзних військ кілька належали полкам з Галичини, Волині, Київщини. На одній з хоругв - "Леопольскій" (тобто Львівській) - був зображений "жовтий лев, що сходить як би на скелю, на блакитному полі". Такими словами описав прапор польський історик Длугош в своїй праці "Грюнвальдська битва". Це згадка герба Львівської землі вважається першою.

У XVI-XVIII століттях запорізькі козаки в своїх прапорах найчастіше використовували жовто-синій, червоно-чорний і малиновий кольори. Іноді відправною точкою створення національного прапора України вважають 1848 рік, коли під час революції, що потрясла Австрійську імперію, у Львові було піднято жовто-синій прапор. Кольори прапора повторювали кольори герба міста, що відповідало загальноприйнятим традиціям геральдики.
Синьо-жовтий і жовто-синій прапори використовувалися в ході української боротьби за незалежність в 1917-1920 роках. Центральна Рада прийняла закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 року синьо-жовтий прапор став державним символом Західно-Української Народної Республіки. Офіційним прапором Української Держави Павла Скоропадського було синьо-жовте знамено, яке трансформувалося в блакитно-жовте при Директорії Симона Петлюри.

Відповідно до сучасної інтерпретації, жовтий колір символізує пшеничні поля, а синій - ясне небо над ними. Слід зазначити, що, хоча більшість українців у мові ідентифікують свій прапор, як "жовто-блакитний" (жовто-блакитний), його правильно називати синьо-жовтим, оскільки він складається з синьої верхньої половини, яку називають на початку, і жовтої нижньої, яку називають в кінці.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акту про незалежність України, та 4 вересня синьо-жовтий прапор був вперше піднятий над будівлею Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Напевне так, це мій громадянський обов'язок
68,0%
Скоріше ні, потім "затаскають" на допити
19,0%
Не знаю, що відповісти
13,0%
#ДеньпрапораУкраїни #Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...