15:05, 6 листопада 2016 р.
Результати опитування: Більшість новоград-волинців з недовірою ставляться до підвищення "мінімалки"
Нещодавно анонсоване урядом підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень, викликало бурхливу реакцію у суспільстві. Хтось можливо дійсно радий від підвищення "соціального стандарту", хтось з підозрою очікує, що цей подарунок з "барського плеча" нічого доброго не принесе.
Редакція сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua не могла залишитись осторонь цієї дуже актуальної теми, і в черговий раз шляхом проведення опитування на сайті не дізнатися думку звягельчан з даного приводу. Респондентам задане запитання: "Як Ви ставитеся до ініціативи уряду по підвищенню мінімальної зарплати?" Проголосували 97 осіб. Опитування завершене 5 листопада 2016 р.
16.5% опитаних відповіли, що чудово, нарешті бюджетникам підвищать зарплати, 1% вважає, що підвищення "мінімалки" це добре, оскільки штрафи збільшаться та поповниться казна. 35.1% вказали, що радіти нічому, бо скасують субсидію і півзарплати піде на оплату комунальних послуг. Що 11.3% зазначили, що до ініціативи уряду відносяться погано, оскільки підприємцям доведеться платити за працевлаштованих у два рази більше. Ще 36.1% своє відношення оцінили, як "жахливо", бо на їх думку зросте інфляція. Аналізуючи отримані дані в ході проведення опитування, можна зробити висновок, що позитивно оцінюють вказану ініціативу лише 17.5%.
Спробуємо розібратися, що дійсно вже на початку наступного року хочуть запровадити можновладці і скільки це може обійтися бюджету.
На сьогодні мінімальна зарплата (1450 грн / міс) і 1,1 млн бюджетників обходяться державі в 19,14 млрд, а приватному бізнесу - в 55,8 млрд. До наступного року картина виглядає куди цікавіше: зростання витрат бюджету через підвищення "мінімалки" складе 23,1 млрд. або 850 млн доларів.
Але 2/3 цього навантаження уряд планує зібрати з приватного бізнесу - 41,43 млрд і тільки 17,52 млрд із бюджетників. Якщо в 2016 році з мінімальної зарплати орієнтовно планують зібрати 26,72 млрд податків, з яких 14,16 млрд піде до Пенсійного фонду, 11,59 млрд у місцеві бюджети і 0,97 млрд на армію, то в наступному році ці надходження планують збільшити в 2,5 рази - до 66,73 млрд.
Чи витримає це наш пошарпаний дрібний і середній бізнес?
Питання риторичне ...
Варто відзначити, що це найзначніше підвищення зарплати в історії незалежності України. Прості люди, яких дуже часто обманювали за останні десятиліття, належать до заявленого підвищення стримано з надією, і одночасно з побоюванням, побоюючись обману в черговий раз.
Які ризики несе закладене підвищення?
Головний ризик полягає в тому, чи піде бізнес назустріч або піде в тінь і почне платити зарплату "в конвертах". За різними оцінками в Україні і так понад 3 млн зарплат знаходяться "в тіні".
Чи буде змінюватися законодавство?
Поки неясно, як буде змінена тарифна сітка для держслужбовців. Чи піднімуть пропорційно зарплати службовцям, які отримували більше мінімальної зарплати і в якому обсязі?
Також варто нагадати, що в Україні, згідно з новим податковим кодексом, добові у відрядженнях прив'язані до мінімальної зарплати. Будуть вони підвищені або зменшені іншими законами? Яка доля штрафів за адміністративні порушення і збори? Вони виростуть більш ніж в 2 рази.
Також слід зазначити, що уряд в тому числі через підвищення мінімальної заробітної плати, хоче заощадити значні кошти передбачені на субсидії на оплату комунальних послуг. Для багатьох сімей наступного опалювального сезону призначені субсидії можуть бути зменшені, а то й взагалі скасовано. Ось приблизно таке воно "несподіване" підвищення мінімальної заробітної плати відразу у два рази...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
13:08, 18 грудня
74
14:22, 16 грудня
14:22, 16 грудня
12:52, 16 грудня
18
live comments feed...