
15:19, 1 липня 2017 р.
Стартапи, які рятують планету: посадка дерев за допомогою дронів і "чисте м'ясо"

Стартап
Дайджест свіжих новин зі світу екологічних стартапів: скільки коштує м'ясо, вирощене в пробірках, чи можна виробляти папір не з дерев і як організувати повноцінну ферму у себе на балконі
Ферми в Фінляндії
Фінська компанія Exsilio Oy знайшла зручне рішення для жителів мегаполісів, створивши EkoFARMER - міську ферму в коробці. Про це пише inhabitat .

Ekofarmer-Modular-Farm-2-889x487.jpg
Прототип EkoFarmer Джерело. Фото: Сайт inhabitat
Встановивши 13 метровий модуль для вирощування овочів, підключивши невеличкий поток води і електропостачання, можна створити ферму на будь-якому міському балконі. Контролювати ступінь вологості і освітленості можна вручну.
У рік ферма EkoFarmer виробляє 55 тис. пучків салату, а це в три рази більше, ніж звичайна теплиця. Такий результат можливий завдяки багаторівневим грядках. Крім цього, ферма містить екологічний грунт, який раніше використовувалася для отримання оптимальних врожаїв, як в комерційних, так і в наукових цілях. Розробники Exsilio Oy стверджують, що за рахунок цього урожай можна буде отримувати цілий рік, а період дозрівання овочів і трав прискориться.
Контейнер-ферма буде коштувати близько $ 100 тис. євро. Також EkoFarmer можна буде орендувати за кілька тисяч євро на місяць.
М'ясо з пробірки
Стартап Hampton Creek з Кремнієвої долини заявив в інтерв'ю Quartz про те, що працює над створенням їстівного м'яса в лабораторних умовах.
На даний момент у розробку "чистого м'яса" інвестували $ 120 млн, які планують витратити на випуск продукту - перших зразків м'яса на продаж.
За словами представників компанії, "вирощування" м'яса у пробірці - дуже складний і дорогий процес. У 2013 році фунт такого м'яса коштував $ 1,2 млн, а до 2017 року ціна знизилася до $ 6 тис.
Згодом розвиток технологій може призвести до того, що лабораторне м'ясо буде коштувати дешевше звичайного, і тоді станеться революція.
Директор біохімічного підрозділу компанії Вівіан Ланкар розповів, що вони зараз підбирають альтернативу для фетальної сироватки. Головним джерелом фетальної сироватки для створення "чистого м'яса" є ембріональна сироватка, яка видобувається з крові вагітних корів. Її додають до м'ясних кліток та інших інгредієнтів, завдяки чому клітини починають розмножуватися. Вчені намагаються замінити кров корови поживними речовинами на основі рослинних продуктів.
На цей час вдається вирощувати невеликі шматочки м'яса, які потім з'єднуються разом, і виходить фарш. Роботи над цілісними шматками м'яса ще ведуться.
Нагадаємо, що компанія Hampton Creek була заснована в 2011 році і займається виробництвом продуктів для вегетаріанців - майонезу, соусів, печива і тесту без молочних продуктів і яєць.
Дрони для посадки дерев
Австралійка, доктор Сьюзан Грем створила безпілотну систему, яка може сканувати землю, визначаючи ідеальні місця для вирощування дерев, а потім висаджувати пророслі насіння в грунт.
На даний момент над цією ідеєю Грем працює в Оксфорді разом з великим розробником дронів BioCarbon Engineering і з міжнародною командою, до складу якої входить колишній інженер NASA.
За допомогою дронів є можливість озеленити раніше недоступні ділянки території. Це рішення прискорить процес посіву дерев в 10 разів і дасть можливість висаджувати по 100 тис. дерев в день. Один безпілотник може нести 150 насіннєвих капсул одночасно. У своєму інтерв'ю для ABC , Грем сказала, що метою команди є висаджувати по 1 млрд дерев щороку.
Папір з каменю
Японський підприємець Нобуйоші Ямасакі почав виробляти папір з каменю. Про це пише Bloomberg Technology. Підприємство TBM виробляє папір з вапняку - породи, яку вони вважають "практично невичерпною". За словами японського бізнесмена, в такий спосіб його компанія знайшла рішення, "як скоротити відсоток вирубки лісів".

1400x-1.jpg
Вироби із пластику Limex і паперу Limex. Фотограф: Томохіро Охсумі / Bloomberg
Завод з виробництва паперу був відкритий у лютому 2015 року, а вже в 2016 році почалося комерційне виробництво паперу. Основний прибуток компанії приносить виробництво візиток.
Ямасакі розповів, що для виробництва 1 тонни звичайного паперу потрібно 100 тонн води і 20 дерев, в той час як їх папір Limex (папір з вапняку) проводиться без води і при використанні менш тонни вапняку і 200 кг поліолефіну (полімер).
Компанія TBM отримує більшу частину свого доходу від виробництва візиток. А недавно стартап залучив фінансування в $ 9,1 млн. До 2020 року Ямасакі намір випустити акції своєї компанії на біржу.
переклад Юлія Динник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:01, Сьогодні
10:50, Сьогодні
19:11, 22 березня
live comments feed...