
10:17, 26 січня 2018 р.
Як новоград-волинцю правильно заповідати нерухомість в 2018 році: подробиці законодавства

Заповіт
Законодавство України відносить заповіт до договорів про передачу прав і обов'язків спадкодавця до спадкоємців і вимагає нотаріального засвідчення документа.
Автор заповіту вказує в документі свою волю про розподіл заповіданих предметів і прав серед спадкоємців.
Сайт 04141.com.ua з'ясував, які обмеження для державної нотаріальної реєстрації заповітів передбачає чинне законодавство України.
Особа автора заповіту
Спадкове право становить спеціальний розділ Цивільного кодексу України (ЦКУ) - книгу шосту. Правила спадкування за заповітом вказані в розділі 85 цієї книги.
У статті 1233 глави 85 ЦКУ зазначено, що заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. При реєстрації заповіту нотаріус перевіряє особу заявника за правилами статті 43 закону No3425-12 «Про нотаріат» в редакції від 11.10.2017.
Законодавці допускають нотаріальну реєстрацію заповіту тільки при особистій присутності автора документа-заповідача або уповноважених ним представників.
Нотаріус встановлює особу заповідача тільки за документами, які приймаються для посвідчення особи при укладанні договорів:
- паспорт громадянина України в паперовій або формі картки;
- дипломатичний чи службовий паспорт;
- вид на проживання особи, яка мешкає в Україні;
- національний паспорт іноземця або його замінює.
Не можуть бути використані для завірення договорів / заповітів такі документи про особу заявника у вигляді посвідчення:
- водія;
- моряка;
- інваліда чи учасника Великої Вітчизняної війни;
- виданого за місцем роботи.
Цивільна дієздатність автора заповіту
За правилами частини 1 статті 30 ЦКУ, фізична особа для здійснення договорів повинна володіти повною цивільною дієздатністю. Ця властивість означає, що в якості фізичної особи людина здатна стати учасником таких цивільних відносин:
- своїми діями самостійно набувати цивільних прав і обов'язків;
- самостійно здійснювати набуті права і обов'язки;
- нести відповідальність в разі невиконання придбаних прав і обов'язків.
Нотаріус перевіряє обсяг цивільної дієздатності заявника-учасника заповіту за правилами статті 44 закону No3425-12 на основі підтверджучих особу документів. Їх перелік і обмеження аналогічні правилам статті 43 цього закону.
Якщо при перевірці документів виникли сумніви в дієздатності заповідача, нотаріус зобов'язаний з'ясувати в органі опіки за місцем проживання заявника факт опіки над цією людиною. При реєстрації заповіту нотаріус не потребує доведення права володіння заповіданим майном.
Нотаріальне посвідчення заповітів
За правилами статті 1247 ЦКУ, спадкодавець складає заповіт в письмовій формі із зазначенням часу і місця створення документа. Заповіт скріплюється особистим підписом.
Якщо заповідач не може особисто підписати заповіт в зв'язку з хворобою або фізичною дефектом, то за правилами частини 4 статті 207 ЦКУ, за дорученням заповідача в його присутності документ підписує інша особа. Нотаріус при посвідченні заповіту в такій ситуації записує причину, по якій заповідач не зміг особисто підписати документ.
За правилами статті 56 закону No 3425-12, громадяни подають заповіт нотаріусу особисто. Нотаріус вчиняє дії по засвідченні заповіту і проводить його державну реєстрацію в Спадковому реєстрі.
Оплата за реєстрацію заповіту в 2018 році
За правилами статті 3 закону No 7-93 «Про державне мито» в редакції від 10.01.2017, за нотаріальне посвідчення заповіту потрібно сплатити мито в розмірі 0,05 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно з пунктом 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ, для застосування мінімуму доходів громадян з метою держави, вибирається розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб визначено так:
- з 1 січня 1762 грн/2/0,05 - держмито за реєстрацію заповіту 44,05 грн.
Також досить часто мешканці Новограда-Волинського потребують пекладу документів, з їх подальшим нотаріальним засвіденням. У Новограді-Волинському діє бюро перекладів "ЛЕҐАНС", яке надає послуги нотаріального засвідчення вірності перекладу (підпису перекладача).
Засвідчити переклад можна двома способами:
нотаріальне засвідчення підпису перекладача
У цьому випадку переклад підшивається до оригіналу документа або до його ксерокопії.
нотаріальне засвідчення фотокопії (копії) та підпису перекладача
У цьому випадку переклад підшивається до копії документа. При цьому нотаріус крім вірності перекладу офіційно засвідчує відповідність копії оригіналу і ставить на ньому штамп «копія» або «фотокопія».
Бюро перекладів «ЛЕҐАНС» співпрацює з приватним нотаріусом, що знаходиться у центральній частині міста і може завіряти переклади досить оперативно.
Однак це не означає, що ми працюємо тільки з одним нотаріусом і не в змозі засвідчити Ваш переклад, якщо нашого нотаріуса немає на місці.
Нотаріально засвідчити переклад можна тільки, якщо документ є офіційним. Переклад особистого листування, інструкцій, статей та інформаційних матеріалів можна завірити тількипечаткою бюро.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Закон про реінтеграцію Донбасу. Як Ви ставитеся до визнання Росії агресором?
проголосувало 475 відвідувачів
Позитивно, але потрібно було визнати ще в 2014 році
76,4%
Позитивно, своєчасне рішення
3,6%
Негативно, погіршаться відносини і сподіватися на мир не варто
8,4%
Негативно, це нічого не змінить
9,3%
Мені все одно
2,3%
Останні новини
15:00
Вчора
Оголошення
12:29, 26 березня
11:20, 28 березня
11
12:38, 18 березня
18:43, 24 березня
live comments feed...