
18:11, 5 вересня 2018 р.
Надійне джерело
22,35 млн грн з держбюджету: Як нардеп Володимир Литвин піариться за "народні гроші"

Володимир Литвин
Житомирщина має 6 нардепів, які перемогли в мажоритарних округах. За рік до виборів мажоритарники використовують бюджетні кошти держсубвенцій для свого піару на округах. Найменше коштів отримав округ Розенблата, найбільше — представника "Народного фронту" Дзюблика.
Дзюблик проводить футбольні турніри на кубок свого імені на відремонтованих коштом субвенцій майданчиках. Нардеп від БПП і прогульник засідань комітету Ревега не голосував за медреформу, проте піариться на зустрічах із медиками. Позафракційний Литвин обіцяв кожній дитині батьківський супровід від школи до вишу. Депутат від БПП Арешонков, який об’їдав незрячих, піариться з Пашинським на 1 вересня.
Примітно, що за Виборчий кодекс у першому читанні мажоритарники Житомирщини не голосували або утрималися.
Виділення субвенцій на округи могли ініціювати як самі депутати, так і інші суб’єкти. Народні депутати наголошують, що субвенції дають тим, хто підтримує голосування за бюджет.
Мажоритарна система стимулює прямий і непрямий підкуп виборців, у результаті якого до влади в Україні приходять політики, що мають свої бізнес-інтереси й не готові працювати на народ.
Є проблеми з мажоритарною системою. Перша — чимало мажоритарників значно менше цікавляться загальнодержавними проблемами, ніж інтересами округу. Парламент не працює ефективно, коли 50% займаються субвенціями, щоб переобратися. Друга проблема — безкарний підкуп виборців. Мажоритарні округи невеликі, тож роздача гречки чи грошей впливає на результати. Тому чинна коаліція й обіцяла виборчу реформу — перехід на відкриті регіональні списки, де всі депутати будуть пов’язані спільною партійною програмою”, — каже Єгор Поляков, полісі-аналітик з питань виборчої реформи ГО “Центр UA”.
"
22,35 млн грн — отримали громади міста Новоград-Волинський, а також Баранівського, Ємільчинського, Новоград-Волинського й Червоноармійського районів. Ці райони входять у 65 виборчий округ і в Раді представлені позафракційним самовисуванцем Володимиром Литвином.
У своїй передвиборній програмі Литвин обіцяв своїм виборцям низку всіляких благ аж до медичного обстеження кожного мешканця округу й купівлі необхідних ліків.
Деякі обіцянки викликають подив: яким чином має бути втілено батьківський супровід від школи до вузу кожній дитині?
Для свого піару Литвин використовує благодійний фонд “Майбутнє Полісся”, засновником якого є його син Іван Литвин, а Володимир Литвин вказаний на сторінці сайту як “почесний фундатор”.
Останні новини на “Фейсбуці” від цього благодійного фонду датовані серпнем 2016 року. Проте на сторінці самого фонду інфографіка свідчить про діяльність і в 2018 році: безкоштовні курси англійської мови, спортивні змагання, стипендії, зустрічі з профорієнтації.
В інтерв’ю одному зі ЗМІ Литвин зізнався, що його синові важко стати на ноги, бо він не пов’язаний із держбюджетом.
Він не політик. Він займається своєю справою. Намагається стати на ноги, але ви чудово розумієте, що якщо люди не пов'язані з державним бюджетом, зробити це важко", — сказав Литвин.
Кошти держсубвенції на окрузі громади спрямовані на низку порівняно дрібних закупівель: комп’ютери для будинків культури, музичні інструменти, спортмайданчики, обладнання для лікарень, освітлення вулиць і встановлення котелень.
283 тисячі гривень із субвенції, зокрема, пішли на термомодернізацію ДНЗ “Сонечко” у Баранівці. Тендер на майже 2,7 млн грн на ці роботи виграла фірма зі статутним капіталом у 100 грн, яку місцеві ЗМІ пов’язують із депутатом Житомирської облради від БПП Анатолієм Подіком.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:01
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:29, 26 березня
12:30, 26 березня
18:43, 24 березня
live comments feed...