09:50, 30 листопада 2018 р.
Хто відвідує музей родини Косачів у Новограді-Волинському
Ви до цього часу думаєте, що музей в сучасному світі не потрібні? Ой, як ви помиляєтесь! Протягом всього літа до музею родини Косачів і приїзджали, і приходили СІМ'ЯМИ!!!! З Рівного, Запоріжжя, Київа, Житомира, Івано-Франківська, з Полтавської, Чернігівської, Дніпропетровської областей...З Ізраїлю, Польщі, Німеччини...Приходили і по-одному: журналіст з Полтавскої області, який збирав інформацію про музеї малих міст; краєзнавець з Київа, який приїхав до Новограду спеціально за розширенням знань про Лесю Українку.
Цікавою відвідувачкою виявилася приятелька, як вона представилася, народної артистки Ади Роговцевої, хрещениця поета і громадського діяча Павла Мовчана. З інтернету дізналася про музей родини Косачів у Новограді-Волинському, і, змінивши маршрут до Польщі, вирішила ознайомитися з музеєм.
Завітав до музею англієць з Великої Британії Patrik Barrow, завдяки якому згадала свою практичну англійську. Цікавим було спілкування з подружньою парою літнього віку з Новограда-Волинського, яка розповіла про свої мандрівки світом і лише цього дня вирішила завітати до музею родини Косачів, що в рідному місті.
Приємно здивувало і викликало масу позитивних емоцій спілкування з військовослужбовцями, які проходили навчання на базі місцевої бригади. Приходили вони подвоє, потроє і не просто з зацікавленістю уважно слухали екскурсію, а й задавали цікаві питання. Порадували відвідування молодих пар - гостей музичних фестивалів, що проходили цього літа в Новограді-Волинському.
А більш за все емоційно проймало, коли бабусі приводили до музею своїх онуків!!!! Не просто -"йшли повз і вирішили зайти", а приходили сплановано: "...щоб знали історію!"
Памятають свою історію і колишні випускники школи номер 1 ім.Лесі Українки (адже в цьому будинку, де тоді була розташована школа, з 1873 по 1879 роки мешкали Косачі). Цього літа їх в музеї побувало троє: один мешкає в Миколаєві, двоє - в різних містах Ізраїлю (приносили фотографії, розповідали про приміщення школи, сад, який на той час частково зберігся від часів, коли тут проживала родина Косачів).
А ще запамяталася сім'я ( бабуся, мама і двоє дітей ) з Харкова: вони знають про зв'язки Лесі Українки з Харковом і саме тому зацікавилися нашим музеєм. А ще показали фотографію дідуся свекра найстаршої з гостей, який в дитинстві працював в сім'ї Косачів і розповідав, що Олена Пчілка навчила його читати і писати, і з того часу він напам'ять знав багато з Тараса Шевченка.
Минулої суботи до музею завітав професор літератури з Польщі Tadeusz Sucharski, який досліджує українсько-польські літературні зв'язки. Наразі його цікавість помножилася після відвідин музею родини Косачів, адже те, що він почув, примусило його назвати Косачів "ВЕЛИКОЮ РОДИНОЮ"! Леся Українка знала польську мову, перекладала з польської і серед перших віршів, які вона декламувала в дитинстві, були вірші польського поета першої половини 19-го ст. Адама Міцкевича.
У вас ще залишилися сумніви щодо музеїв? Приходьте в музей родини Косачів і переконайтеся - музей - це ЖИВА історія, яка, якщо ви цього захочете, заговорить з вами мовою документів, предметів, фотографій...Нічого, якщо в музеї ксерокопії, макети, відтворення - вслухайтесь в розповідь екскурсовода, домалюйте в своїй уяві - і перед вами постане історія...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:41
31 грудня 2024 р.
EcoHouse Strieva — Оренда А-фрейм будинку із закарпатським чаном
Новини компаній
15:16
31 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
22:14, 25 грудня 2024 р.
20:20, 21 грудня 2024 р.
26
10:28, Сьогодні
16:54, 30 грудня 2024 р.
3
16:44, 30 грудня 2024 р.
11
live comments feed...