• Головна
  • Чесний і життєдайний. Що означає свято Воздвиження Хреста Господнього?
11:58, 27 вересня 2019 р.

Чесний і життєдайний. Що означає свято Воздвиження Хреста Господнього?

Чесний і життєдайний. Що означає свято Воздвиження Хреста Господнього?

Історія, сенс і традиції великого православного свята Воздвиження Хреста Господнього - в спеціальній довідці 04141.

Православний світ 27 вересня відзначає особливе свято - Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Свято приурочене набуттю доленосного хреста, на якому був розіп'ятий Божий син - Ісус Христос.

Про сенс і традиції священного свята читайте в довідці 04141.

Воздвиження - початок

Набуття Хреста пов'язують з іменами імператриці Олени та єпископа Єрусалима Макарія. Під час їх життя велися розкопки, завдяки яким були знайдені три хрести. Хрест сина Божого розпізнали тоді, коли з його допомогою відбулося чудо зцілення смертельно хворої жінки. Ще одна легенда свідчить, що хрест воскресив померлу людину.

Імператриця Олена - засновниця 80 храмів, які свідчать про життя Спасителя серед простих смертних: місцях його народження, поховання і благання його святій матері.

Завдяки Олені в Константинополі з'явилася частинка Животворящого Хреста. Після її появи син правительки Костянтин велів звести величний храм на честь Воскресіння Христа. Храм зводили протягом довгих років, і імператриця Олена так і не дочекалася його освячення.

У 614 році відбулися не менш значущі події: цар Персії вирішив відвоювати Ієрусалимську землю. А досягнувши своєї мети, він розграбував місто і повіз із собою Животворяще Древо. Священний хрест став "бранцем" на 14 довгих років, після чого його повернув імператор Іраклій.

Переказ свідчить, що Хрест був знайдений напередодні іншого священного свята - Великодня, чому свято Повернення Хреста відзначалося після Христового Воскресіння. Після цього свято перенесли на 14 вересня (27 вересня) і нарекли святкуванням Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

У наш час частина святині зберігається в грецькому храмі в Єрусалимі, а дата святкування залишається непорушною і відзначається в один і той же день.

Що можна робити в священне свято?

У цей день варто відвідати храми, де проходять літургії і демонстрація Хреста. Віряни не пропускають службу і моляться за порятунок сім'ї і каються в своїх гріхах.

Після служби всі збираються за великим обіднім столом і обідають капустяним пирогами.

У минулі часи люди очищали свої будинки за допомогою святої води. Кожен вірив, що в цей час вода може відігнати негативну енергію, злих духів і зцілити хворих.

Також в цей день було заведено загадувати найпотаємніші бажання і щиро вірити в їх виконання. Бажання загадували, дивлячись на зграю перелітних птахів.

У цей день дозволено виконувати роботу по дому, прати і готувати. Але не варто зловживати цим дозволом, виконуйте роботу по необхідності.

У цей день забудьте про з'ясування стосунків - сварках, лайки і сварки. Стримуйте всі негативні пориви і емоції.

Віддайте перевагу спокійному відпочинку гучним посиденькам і розважальним заходам. Посадку рослин, шиття та рукоділля відкладіть на інший день.

Лісові прогулянки також небажані в святковий день. Не варто турбувати і звірів, в цей час вони активно готуються до зимової сплячки.

Свято вважається не найкращим моментом для початку нового проекту - він може завершитися провалом.

Також в цей день не рекомендується вживати їжу тваринного походження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...