
09:20, 7 грудня 2020 р.
Нагодуй, але не нашкодь: Чим можна пригостити лебедів на річці Случ у Новограді-Волинському

У Новограді-Волинськоому городян закликають не годувати лебедів, які з залишилися в межах міста на зимівлю, хлібом. Люди, думаючи, що птахи голодують, починають підгодовувати їх. В основному батоном, але фахівці просять так не робити. У літню пору лебеді спокійно знаходять прожиток, а людська жалісливість, навпаки, може тільки нашкодити птиці. Але якщо погодувати вже дуже хочеться, але не знаєш чим і як правильно, щоб не нашкодити птиці, наші сьогоднішні поради для тебе.
Лебеді завжди вибирають водойми з багатою рослинністю. Для них це життєво необхідно. Серед густого високої трави вони будують гнізда, а численні водорості йдуть їм в їжу. На мілководді їх легше дістати. Лебідь здатний пірнати на глибину до 90 см. За допомогою довгої шиї він може дотягнутися до дна, зриваючи стебла і листя рослин. Крім водоростей, птахи знаходять у водоймі і інший корм: дрібну рибу, земноводних, ікру, мотиль, дрібних жучків.
Іноді лебеді можуть виходити на берег в пошуках поживного корму. На березі вони їдять зелену траву, багату вітамінами. Для лебедів краще наступна рослинність: конюшина, люцерна, кульбаби, подорожник. Птахи люблять овес, пшеницю, ячмінь, корисної для них є кукурудза, як молоді сходи, так і зрілі качани.
З підгодівлею слід бути обережніше. Постійно допомагати птахам шукати корм не рекомендується. Вони швидко звикають до людей, і до нових умов. Лебеді просто перестануть шукати собі корм, сподіваючись на допомогу людини. Якщо годувати лебедів з дитинства, то вони стають залежними від хліба, як від наркотика. У підгодованої птиці пропадають природні інстинкти, її поведінка стає непередбачуваною. Побачивши людину, яка чомусь не дає хліб, птах не тікає, а сичить на її і навіть може вдарити крилом. С настанням холодів птиці страждають, не можуть зорієнтуватися і полетіти на пошуки не замерзлих водойм. В результаті починають хворіти і можуть загинути.
Людина, яка прикормлює птахів, повинна знати, чим харчується лебідь, і дотримуватися таких правил:
Не можна давати їм чорний хліб, він погано засвоюється і може привести до захворювань шлунково-кишкового тракту;
Білим хлібом птахів можна годувати в невеликих кількостях;
Не слід годувати птахів зіпсованими продуктами - це смертельно небезпечно!
Органи травлення цих птахів влаштовані так, що вони повинні запивати їжу водою, тому корм потрібно кидати в воду або на край берега.
У теплу пору року лебеді воліють рослинну їжу - зелень, дрібно нарізані буряки, моркву і капусту, варену картоплю, листя кукурудзи.
Фахівці радять підгодовувати птахів тільки при температурі нижче 15 градусів морозу, в екстремальних ситуаціях, коли водойми замерзають, і у птахів залишається для плавання зовсім крихітна ополонка, або в разі хвороби або травми.
Як корм краще використовувати різні зернові, але не тверді, а злегка відварені. Підійде перлова крупа, ячмінь, просо. Особливо корисними будуть пророщені зерна пшениці. Якщо ж годування лебедів стане для вас улюбленим заняттям, запасіться комбікормом для свійської птиці (він продається на ринках або в спеціалізованих магазинах).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:30, 26 березня
14:41, 24 березня
151
18:43, 24 березня
11:26, 28 березня
3
19:28, 22 березня
live comments feed...