13:50, 31 січня 2021 р.
Надійне джерело
Кому потрібні ваші протоколи?: Як "карали" новоград-волинців за порушення карантину
Нещодавно очільник Новоград-Волинського районного відділу поліції Андрій Гнатенко розповів про результати роботи за минулий рік. Судячи з коментарів під публікацією, за результатами зустрічі з журналістами, місцеві мешканці критично оцінюють діяльність місцевих правоохоронців.
Але в карантинних умовах місцеві поліцейські працюють за бюджетний кошт в "пусту", імітуючи шалену діяльність. Враховуючи масштаби країни, де ця практика також поширена, "на лице" повна неефективність держорганів, зайво витрачені людські ресурси, які можна було залучити до більш важливіших справ, паливно-мастильні матеріали, час та інше.
Проаналізувавши постанови Новоград-Волинського міськрайонного суду з 25.01.2021 по 31.01.2010 за ст. 44-3 КУпАП (Порушення правил щодо карантину людей), яких більше десятка, можна прийти до висновку, що людей притягали до адміністративної відповідальності за:
- за перебування без документів, що посвідчують особу в громадських місцях;
- відсутності засобів індивідуального захисту, а саме, захисної маски;
- обслуговування відвідувачів торговельних закладів без нанесеного маркування для перебування в черзі з дотриманням між клієнтами дистанції;
- роботи закладів відпочинку в режимі після 22 год. 00 хв.
“Було б смішно, якби не було б так сумно”...
Ви уявляєте собі таке, що в Буковелі поліція спиняла лижника, який щойно спустився з гори і перевіряла наявність паспорту чи маски? Чи наявність "нанесеного маркування" на снігу перед якимось закладом обслуговування?
Розглядаючи адміністративні матеріали суд визнав правопорушення або малозначним, звільняв потенційних правопорушників від адміністративної відповідальності, обмежувався усним зауваженням чи закривав провадження в справі за відсутністю в діях осіб складу правопорушення. Тобто в цілому жоден з потенційних правопорушників не поніс реального покарання.
Кому потрібна така імітація роботи? Невже місцева поліція при складній криміногенній обстановці має бути своєрідним "пугачем" для людей. Рівень довіри населення від таких суперечливих дій точно не зросте.
Зрозуміло, що так звана "паличкова система" нікуди не поділася і є необхідність звітувати про кількість складених адміністративних протоколів за відповідною статтею. Десь там у Києві "серце гріється" якомусь начальникові..., оце спрацював по карантину, оце вніс свій "неоцінений вклад" у боротьбу з коронавірусом...
Мабуть, вже в умовах децентралізації час створювати місцеву муніципальну поліцію з прямим підпорядкуванням місцевим органам влади, а не залишати вертикально-інтегрованого монстра підпорядкованого центральній владі, компетентність якої на даний час під великим сумнівом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:04, 23 січня
52
11:26, 16 січня
13:03, 24 січня
151
live comments feed...
Коментарі