17:00, 10 березня 2021 р.
Міський голова Микола Боровць прозвітував про перші 100 днів роботи на посаді
Кадрові питання міської ради
Структура виконавчих органів міської ради станом на жовтень 2020 року складала 172,25 посад (70,25 посад-виконавчий комітет та 102 посади-самостійні управління і відділи). На даний час структура виконавчих органів складає 166,75 посад (79,75 посад-виконавчий комітет та 87 посад самостійні управління та відділи). Скорочення відбулось 5,5 посад, а це майже 10%.
Необхідно врахувати, що до Новоград-Волинської міської територіальної громади приєдналась і реорганізовані 4 сільські ради (13 посад).
За період з жовтня 2020 року по лютий 2021 року звільнилось 13 посадових осіб (8 осіб в виконавчому комітеті та 5 осіб в самостійних управліннях та відділах). Всі працівники звільнялись за угодою сторін або по скороченню штатів.
Враховуючи Порядок призначення посадових осіб органів місцевого самоврядування, відбулись перші конкурси на заміщення вакантних посад (відділ культури та туризму міської ради, управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, відділ підтримки громадських ініціатив міської ради), тому призначень на даний час не було.
Питання житлово-комунального господарства
Протягом цього періоду оцінювались роботи та напрацювання попередніх періодів, визначались пріоритети роботи в галузі житлово-комунального господарства. Протягом цього періоду суттєво зросли ціни на газ та електроенергію, міський голова Микола Боровець та депутати міської ради зверталися до Президента України, Голови Верховної Ради, Кабінету Міністрів України з вимогою втрутитися в ситуацію на ринку газу та електроенергії та не допустити підвищення цін, оскільки це тягне за собою підвищення тарифів на всі житлово-комунальні послуги та вартість товарів першої необхідності.
Місцевій владі вдалося залишити вартість послуги з постачання теплової енергії для мешканців міста на рівні – 1677,12 грн/Гкал, що затверджено рішенням виконавчого комітету від 12.11.2020 №1332, однак вартість послуги на постачання теплової енергії, її виробництво та транспортування для потреб бюджетних установ та інших споживачів довелося відкоригувати у відповідності до ціни газу.
Опрацьовано також обґрунтування розміру внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. З введенням в дію ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» витрати на повірку та ремонт будинкових приладів обліку із загального тарифу на тепло виключено та зобов’язано теплопостачальні організації відкрити окремі рахунки на ці цілі. На жаль, те що раніше було зазначено в одному тарифі та виставлялось до сплати однією платіжкою, тепер розділено на три платіжки. Однак опрацювавши детально дане питання, віднайдено можливість зменшити вартість розміру внесків на заміну вузлів комерційного обліку в середньому на 40% та на 6% за обслуговування вузлів обліку. Таке рішення буде розглянуто на черговому засіданні виконавчого комітету в березні місяці.
Щодо водопостачання, то зазначаємо, що останній раз тариф переглядали в січні 2019 року, за цих два роки зросла вартість електроенергії на 11%, зросла мінімальна заробітна плата на 43,8%, зросла вартість реагентів та матеріалів. Всі ці чинники тягнуть за собою вимушене підняття тарифу на водопостачання та водовідведення.
Однак рішенням міської ради передбачено покриття за рахунок бюджету коштів в сумі 11 млн грн на погашення КП «ВУВКГ» позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку, тому в платіжках за воду кредит не відобразився.
Місцева влада підтримує і мешканців багатоповерхових будинків вул. Пушкіна 30 та вул. Ушакова 9, у їхньому прагненні провести комплексний ремонт та термомодернізацію будинків. Для цього з міського бюджету виділено 645 тис грн, та міський голова буде всіляко сприяти іншим ОСББ, які наважаться проводити такі масштабні роботи.
Тема благоустрою для міського голови одна з основних. Наразі напрацьовується перелік доріг на яких планується провести поточний ремонт та здійснюється обстеження кожної з них після зими. Останні п’ять років на ці цілі орієнтовно виділялося 3 млн грн в рік, у цьому році виділено на ці цілі 6 млн грн. Цієї зими за короткий проміжок часу випала значна кількість опадів і всі сили були зосереджені на прибирання снігу (останні такі снігопади були більше 7 років тому).
Комунальні служби, депутати міської ради, вся наявна техніка була задіяна для робіт. Відповідальні особи та працівники комунальних служб працювали як вдень, так і вночі, ламалась техніка, втомлювалися люди, але з викликом погоди місцева влада впоралася.
Загалом на зимове утримання доріг цієї зими витрачено 1,6 млн грн.
В цьому році також виділено 3 млн грн на освітлення вулиць, в попередньому 2020 році ця сума складала 1,3 млн грн. Тому буде реалізовано давню потребу освітлення пішохідних переходів.
Міський голова залишає на контролі і наболіле питання видалення аварійних дерев. Так, вже із залученням екологів Державної екологічної інспекції поліського округу обстежено на предмет зрізання більше 100 дерев у парках, скверах, біля річки Случ та в цілому по місту, які будуть виділені в цьому році.
Питання міжнародного співробітництва
За ініціативи міського голови створено Раду Директорів промислових підприємств.
1.Голова Ради – Голова наглядової ради ПрАТ ВКФ «Леся» Микола Сиченко. Делеговано члена виконавчого комітету Директора ТОВ «РГТ-України» Трифонова Дениса Анатолійовича.
Вже на другому засіданні ради Директорів було проведено SWOTаналіз – визначення сильних та слабких сторін, можливості та загрози на шляху розвитку територіальної громади.
Очікується, що тісна співпраця допоможе популяризувати нашу громаду та сприятиме інвестиційній діяльності.
2.Розпочато роботу щодо створення Стратегічного плану розвитку нашої громади із використанням сучасних інструментів. Бажання міського голови аби даний документ включав просторове планування (урбаністику, зручне пересування з розробкою веломаршрутів), можливість застосування геоінформаційних технологій, розробку брендбуку, маркетинг. Важливим розділом є готовність участі громади в проєктах Державного фонду регіонального розвитку та проєктах міжнародної технічної допомоги. Міська влада вже віднайшли потужних консультантів, які зможуть допомогти у розробці даного документу. Це питання є головним завданням заступниці міського голови Ірини Гудзь.
3.Для дієвої допомоги бізнесу було виграно грант від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ спільно з містом-побратимом Миргородом у проєкті «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії». Заходами проєкту передбачено розробку програми розвитку підприємництва, створення бізнес-портфоліо, який дозволить популяризувати діючий у громаді бізнес з застосуванням сучасних маркетингових підходів. Також серед сучасних інноваційних заходів є проведенням бізнес-хакатону за участі команд кращих університетів України.
4.Миколою Боровцем ініційовано проведення зустрічей з міжнародними інституціями для визначення можливостей щодо участі громади у проєктах різноманітних напрямків. 18 січня проведено окрему зустріч команди з керівництвом Ради Європи. Було отримано цікаву інформацію про участь у проєктах для молоді. Вже підготовлено та подано проєктні пропозиції для заохочення молоді до реалізації власних ініціатив, які відповідають стандартам Ради Європи з молодіжної громадської участі.
5.06 лютого спільно зі своєю командою міський голова провів зустріч із очільниками діючих проєктів Програми Розвитку ООН. Під час даної зустрічі було приємно почути високу оцінку тим проєктам, які достойно реалізували за час роботи Миколи Петровича у Новограді-Волинському. Також напрацьовано план заходів з метою реалізації ініціатив задля розвитку Новограда-Волинського.
6.10 березня, було проведено робочу зустріч з Посольством Латвії в Україні за участю Посла Латвії в Україні, Голови парламентської Групи, депутатів Сейму Латвії та мерів латвійських міст з метою налагодження співпраці задля розвитку наших регіонів. Працювали над можливістю реалізації спільних проєктів з використанням кращих практик Європейського Союзу у співпраці з латвійськими муніципалітетами.
7.Міський голова підписав проєктну пропозицію з USAID Проєктом енергетичної безпеки для надання технічної допомоги, спрямованої на розвиток інфраструктури теплопостачання. Даний проєкт дозволить напрацювати вкрай важливі програмні документи для ефективного функціонування нашої тепломережі.
8.Підписано меморандум про взаєморозуміння з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, що фінансується Урядом Німеччини і Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги « Просування енергоефективності та імплементації Директиви Європейського Союзу про енергоефективність в Україні». Проєкт розрахований до 30 червня 2025 року.
9.Підготовлено заявку для участі у новому проєкті NEFCO (північна екологічна фінансова корпорація) щодо поводження з твердими побутовими відходами. Участь у проєкті дозволить залучити додаткові кошти для вирішення проблемних питань зі сміттям.
Стан справ у сфері освіти
Рішенням міської ради до складу Новоград-Волинської міської територіальної громади з 01 січня 2021 року прийнято 4 заклади дошкільної та 4 заклади загальної середньої освіти сіл Великий Молодьків, Дідовичі, Наталівка, Пилиповичі та затверджено їх Статути.
Також розпорядженням міського голови було створено і працювало три робочі групи за напрямами:
-з вивчення системи організації харчування дітей у закладах освіти Новоград-Волинської ТГ (результат: рішення робочої групи: посилити контроль за організацією харчування, безпечністю та якістю харчових продуктів буфетів, можливість запровадження мультипрофільного меню та недоцільність надання послуг з організації харчування дітей в закладах дошкільної освіти суб’єктами господарювання);
-про створення комунального закладу «Центр позашкільної освіти» (результат: рішення міської ради: створити КЗ «Центр позашкільної освіти» Новоград-Волинської міської ради Житомирської області шляхом злиття палацу дітей та молоді міста Новограда-Волинського Житомирської області та Новоград-Волинського центру науково-технічної творчості учнівської молоді);
-з питання доцільності перепідпорядкування ДЮКФП з управлінняя освіти і науки міської ради до управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради (результат: рішення робочої групи: про недоцільність перепідпорядкування ДЮКФП та введення додатково у штат адміністративно-господарських посад).
Підготовлено:
-програму розвитку освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки;
-план соціально-економічного розвитку галузі «Освіта» на 2021 рік;
-зміни до програми про часткове відшкодування витрат з перевезення учнів та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади.
Виділено кошти рішенням міської ради:
-на забезпечення організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти: придбання комп’ютерів (2 млн грн);
-на продовження програми «Вікна» для закладів загальної середньої освіти (1 млн грн);
-на оновлення меблів у закладах дошкільної освіти: ліжка, столи (330 тис. грн);
-на добудову спортивної зали Наталівської ЗОШ (6 млн грн);
-на виготовлення ПКД ремонту харчоблоку та їдальні ЗОШ №3 (40 тис. грн);
-на проведення експертизи капітального ремонту фасаду будівлі ЗОШ №2 (20 тис. грн);
-на придбання тренажерів для гуртка греко-римської боротьби (100 тис. грн);
-на встановлення надбавки для медпрацівників закладів освіти (відповідно до постанови КМУ від 03.02.2021 №67) (162,4 тис. грн);
-на облаштування спортивного майданчика із штучним покриттям у ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» (424 тис. грн);
-на придбання матеріалів щодо адаптації котельні для роботи басейну в неопалювальний період для НВПЕТ (300 тис. грн).
Стан справ у сфері культури і туризму
Протягом звітного періоду проведено загальноміські заходи з нагоди: новорічно-різдвяних свят, визволення міста від нацистських загарбників, Дня Соборності України, вшанування Героїв Небесної Сотні та 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
Була організована робоча зустріч з керівниками галузі культури щодо стратегії розвитку закладів культури.
Рішенням міської ради Новоград-Волинську міську централізовану бібліотечну систему перейменовано у Новоград-Волинську міську бібліотеку.
За ініціативи міського голови була створена робоча група по вивченню діяльності бібліотек-філій №1. За результатами вивчення питання члени робочої групи надали пропозиції подальшого функціонування бібліотеки. Відповідно до рішення міської ради до галузі культури приєдналися: 6 сільських клубних закладів. 5 сільських бібліотек та Новоград-Волинська районна бібліотека ім. Лесі Українки.
У 2021 році з бюджету міської територіальної громади на галузь культури виділено кошти на продовження капітальних ремонтів: музею родини Косачів у сумі 400 тис. грн та краєзнавчого музею у сумі 740 тис. грн. Також на поточний ремонт пам’ятників – 75 тис. грн та встановлення блискавкозахисту для міського Палацу культури ім. Лесі Українки – 130 тис. грн, на поточний ремонт цокольної частини центрального фасаду будівлі міського Палацу культури ім. Лесі Українки – 90 тис. грн.
Стан справ у сфері фізичної культури і спорту, молодіжної і сімейної політики
Рішенням сесії міської ради від 23.12 2020 №27 прийнято «Програму відпочинку та оздоровлення дітей Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки.
Рішення. міської ради від 20.12.2019 №836 «Про бюджет Новоград-Волинської міської об'єднаної територіальної громади на 2020 рік» зі змінами було виділено 985 800,00 грн на ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням по об'єкту: «Ремонтно-реставраційні роботи пам'ятки архітектури місцевого значення будівля кінотеатру на вулиці Шевченка 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області».
Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 7300 135,06 грн на ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням по об’єкту: «Ремонтно-реставраційні роботи пам'ятки архітектури місцевого значення будівля кінотеатру на вулиці Шевченка 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області».
Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 150 000,00 грн на придбання обладнання і предметів довгострокового користування для дитячо-юнацької спортивної школи ім. В. П. Єрмакова управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради.
Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 500 000,00 грн на капітальний ремонт міні-футбольного поля на міському стадіоні «Авангард».
Рішенням міської ради від 23.12.2020 №36 «Про бюджет Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік» зі змінами від 04.03.2021 №133 було виділено 1 600 000,00 грн на будівництво універсального спортивного майданчика для занять різними видами спорту (футбол, баскетбол, волейбол) по вул. Маршала Толубка, 16.
Рішенням міської ради від 23.12.2020 №43 дитячо-юнацькій спортивній школі управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради присвоєно ім’я В. П. Єрмакова (заслуженого працівника фізичної культури і спорту України). Також відкрито відділення боротьби греко-римської та введено 1,5 ставки тренера в дитячо-юнацькій спортивній школі ім. В. П. Єрмакова управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради.
Питання соціального захисту
Протягом 100 днів каденції міського голови Боровця М. П. з бюджету міської ТГ надано разової грошової допомоги 174 громадянам на суму 495 200 грн. Всього на 2021 рік передбачено видатків на разову грошову допомогу в розмірі 1,5 млн.грн.
Закуплено дві однокімнатні квартири для забезпечення соціальним житлом осіб з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету міської ТГ в загальній сумі 699 965 грн.
Рішеннями міської ради від 04.03.2021 передбачено надання за рахунок коштів бюджету міської ТГ разової грошової допомоги опікунам над неповнолітнім особами, які втратили житло, в розмірі 300 000грн., та часткової грошової компенсації для поліпшення житлових умов на умовах співфінансування членам сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок участі в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил. В бюджеті міської ТГ на 2021 рік для виплати часткової грошової компенсації передбачено 250 000 грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:41
31 грудня 2024 р.
EcoHouse Strieva — Оренда А-фрейм будинку із закарпатським чаном
Новини компаній
15:16
31 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
13:42, 27 грудня 2024 р.
10:20, 19 грудня 2024 р.
10:28, Сьогодні
10:28, Сьогодні
16:44, 30 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі