• Головна
  • У Новограді-Волинському змінили герб міста
16:46, 3 червня 2021 р.

У Новограді-Волинському змінили герб міста

Під час пленарного засідання восьмої сесії міської ради восьмого скликання, яке відбулося 3 червня, депутатами підтримано проєкт рішення «Про внесення змін до символіки міста Новограда-Волинського», зокрема внесення часткових змін до малого та повного гербів міської територіальної громади. 

Опис малого герба Новоград-Волинської міської територіальної громади:

Щит Іспанський за формою, чотирьохдільний з главою, міською короною. У верхній правій долі - прямий пурпуровий хрест з вігнутими сторонами - фрагмент герба міста Новограда-Волинського, діючого з 1796 року. 

На пурпуровому тлі верхньої лівої долі, що має форму фортечної стіни, зображені схрещені меч і козацька шабля. Емблема символізує події національно-визвольної боротьби ХVII ст. На зеленому тлі нижньої правої долі зображено дві срібні схрещені пір'їни у вигляді букви «У». Емблема несе інформацію, що місто являється батьківщиною видатної української поетеси Лесі Українки, а також місцем життя і діяльності сім’ї Косачів. 

На голубому тлі нижньої лівої долі зображено золотий дзвін, у який вписано голубий знак у вигляді букви «Z». Емблема відтворює легенду про роль дзвону над рікою Случ, а також першу назву міста – Звягель. Герб прикрашає міська корона у вигляді стилізованого зображення п’ятибашенної фортеці кольору срібла.

Опис повного герба Новоград-Волинської міської територіальної громади:

На великому пурпуровому щиті, розділеному на чотири долі широким білим прямим хрестом /кольори історичного герба Волині, початку ХІV ст./ в центрі розташовано картуш кольору золота, в який вписано малий герб Новоград-Волинської міської територіальної громади. 

По обидва боки картуша стоять кожний на одній нозі срібні лелеки, символи чистоти і вірності, що піднятими ногами утримують картуш, а над ним дзьобами підносять золотий дзвін. На дзвоні викарбовано дату першої літописної згадки міста Новограда-Волинського - 1257 рік. За картушем розташовано діагонально хрещені молот і шаблю, символи трудової і бойової слави міста. В кінці герба на синьо-жовтій стрічці, яка опоясує низ великого щита і кінцями діагонально завершує його верх, зображено золотий тризуб. Всю композицію вінчає срібна міська корона.

Нагадаємо, що діюча до цього часу символіка була затверджена рішенням міської ради від 12.10.1994 «Про герби міста Новограда-Волинського».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #символіка #герб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
яяя
3 червня 2021 р., 17:25
Всім премії,це ж така робота була.
Аноним
3 червня 2021 р., 21:43
Хай ідіот собі фамілію поміняє. Він його туди ставив. Більш проблем немає. По городу проїхати не можна а він херньою занімаеться.
Оголошення
live comments feed...