• Головна
  • 54 окремому розвідбатальйону присвоєно почесне найменування
15:28, 24 серпня 2021 р.

54 окремому розвідбатальйону присвоєно почесне найменування

54 окремий розвідувальний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил

54 окремий розвідувальний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил

Указом Президента України присвоєнно почесне найменування 54 окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України.

Зокрема в Указі йдеться, що з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань, високі показники у бойовій підготовці, з нагоди 30-ї річниці незалежності України постановляю:

Присвоїти 54 окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування «імені Михайла Тиші» та надалі іменувати його — 54 окремий розвідувальний батальйон імені Михайла Тиші Сухопутних військ Збройних Сил України.

Довідково:

Напередодні 1648 року Михайло Тиша був кушніром у місті Звягель. При появі на Волині українського війська у 1648 році Тиша зібрав у Звягелі полк народного ополчення з міщан та жителів прилеглих сіл, яке в липні здобуло міський замок та костел. Далі полк Михайла Тиші підпорядкував собі села Богате, Великий Молодьків, Пилиповичі та Ярунь (нині села Новоград-Волинського району Житомирської області). Слідом за тим Тиша організував кілька вдалих рейдів 1648—1649 рр. углиб Волинського воєводства, у тому числі і до Луцька і 1 вересня 1648 року здобув його. Здобував і утримував Михайло Тиша Остріг, Рівне, Клевань, Олику.

Під час походу 1648 року Богдана Хмельницького до Замостя був звягельським сотником Волинського (Звягельського) полку.

У лютому 1649 року Михайло Тиша став волинським (звягельським) полковником, заслуживши на той час довіру українського уряду. Під час наступу польських військ 1649 року Тиша очолив оборону Звягеля в червні 1649 року. Проте місто довелося залишити й полк Михайла Тиші відступив на з'єднання з головним українським військом, що рухалося на Збараж. Учасник Збаразької облоги в ранзі козацького полковника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#54 батальон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...