• Головна
  • 11 вересня 2021: Яке сьогодні свято і що не можна робити в цей день
11:40, 11 вересня 2021 р.

11 вересня 2021: Яке сьогодні свято і що не можна робити в цей день

11 вересня в Новограді-Волинському

11 вересня в Новограді-Волинському

Сьогодні, 11 вересня, в православній церкві день присвячений пам'яті про мученицьку смерть хрестителя Ісуса Христа.

В Україні відзначають одразу два свята День українського кіно і День фізичної культури і спорту, а в світі проходить Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

Всесвітній день надання першої медичної допомоги

Щорічно, починаючи з 2000 року, у другу суботу вересня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Ініціаторами його проведення виступили національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Мета надання першої медичної допомоги - проведення потерпілому необхідних найпростіших медичних заходів для порятунку його життя, зменшення його страждань і попередження розвитку можливих ускладнень.

Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але крім них прийомами надання першої допомоги зобов'язані володіти співробітники поліції і рятувальники. Однак, не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу потерпілому до прибуття служб порятунку може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Важливо усвідомлювати, що ніхто не застрахований від нещасних випадків, і завтра на місці потерпілого може виявитися будь-який з нас. Тому в цей день в різних країнах силами активістів та співробітників Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та різних медичних організацій проводяться акції та консультації про необхідність, важливість і способах надання першої медичної допомоги постраждалим.

День українського кіно

Національне професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно - встановлений Указом Президента України № 52/96 від 12 січня 1996 року і відзначається щорічно в другу суботу вересня.

З 2003 року в Україні діє загальнодержавна програма розвитку кіноіндустрії, метою якої є створення належних умов для розвитку кінематографії країни, відновлення ролі і впливу національного кінематографа в культурній, соціальній і духовній сферах життя українського народу, відновлення кінематографії як конкурентоспроможної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування та залучення в кінематографію України інвестицій.

На саме свято всі працівники кіномистецтва отримують привітання від керівництва, колег і друзів з побажаннями успіхів на кінематографічному терені. Також до цього дня, за традицією, приурочене проведення різних конференцій, засідань та круглих столів, присвячених проблемам і питанням розвитку українського кінематографа.

День фізичної культури і спорту в Україні

День фізичної культури і спорту України відзначається в країні щорічно в другу суботу вересня на підставі Указу Президента № 340/94 від 29 червня 1994 року.

Його головна мета - залучення населення України до занять спортом і фізкультурою, а також - пропаганда активного здорового способу життя.

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба, почали поширюватися тут з кінця 19 століття. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. І сьогодні нове покоління продовжує успішно виступати на світових спортивних аренах.

На свято традиційно в багатьох населених пунктах України проходять спартакіади, змагання, марафони та інші масові спортивні заходи, переможцям яких вручаються грамоти і цінні подарунки.

В українських навчальних закладах також в цей день, або напередодні, організовуються всілякі конкурси і змагання з фізичної культури і спорту. Ще одна з традицій даного свята - вшанування ветеранів українського спорту.

Усікновення глави Іоанна Предтечі в 2021 році

Усікновення глави Іоанна Предтечі відзначається 11 вересня 2021 року (дата за старим стилем - 29 серпня). Воно присвячене пам'яті про мученицьку смерть Івана Предтечі - хрестителя Ісуса Христа. У народі цей день прозвали Головосік.

Історія свята

Іоанн Предтеча неодноразово звинувачував правителя Галілеї Ірода в гріховних відносинах з дружиною брата Іродіадою при живій дружині. Імператор прощав його мови через острах Божого гніву.

З нагоди Дня народження імператора було влаштовано бенкет, на якому для іменинника станцювала дочка коханки - Соломія. Ірод був настільки зачарований нею, що пообіцяв привселюдно виконати будь-яке її бажання. Після ради з матір'ю дівчина зажадала голову Іоанна Предтечі. Ірод виконав прохання дочки. Він наказав відрубати голову Хрестителю Ісуса Христа. В ту ж зиму Саломія провалилася під лід. Вона намагалася вибратися. Її рухи нагадували танець, який закінчився в ту мить, коли гострий лід відтяв їй голову. Іродіада та Ірод були покарані. Їх поглинув землетрус в Іспанії.

На згадку про насильницьку смерть Іоанна Предтечі було встановлене християнське свято.

Традиції та обряди

У церквах відбувається богослужіння. У цей день встановлено суворий одноденний піст. Забороняється їсти м'ясо, рибу, молочні продукти.

Також не дозволяється вживати в їжу будь-яку червоний продукт (гранат, кавун) або що нагадує за формою голову (лимон, апельсин, яблуко, капустяний качан). Не можна брати в руки будь-який предмет, який нагадує за формою меч. Хліб нарізають заздалегідь, щоб потім не ламати його руками.

Веселитися, танцювати і співати в це свято - великий гріх. Не можна копати картоплю, зривати яблука і зрізати мак.

Що не можна робити сьогодні

Не можна в цей день грати весілля, проводити вінчання і хрестини.

Не можна веселитися, танцювати, голосно радіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...