• Головна
  • Як врятувати від закриття "молодші та середні класи" в ліцеї №1 в Новограді-Волинському
12:55, 5 лютого 2022 р.

Як врятувати від закриття "молодші та середні класи" в ліцеї №1 в Новограді-Волинському

Ліцей №1

Ліцей №1

Ліцей №1 імені Лесі Українки Новограда-Волинського - одна з найкращих загальноосвітніх шкіл міста. Протягом довгих років освітнього процесу, дана школа здобула беззаперечний авторитет серед батьків, учнів, освітян. Цілим поколінням молодих новоград-волинців вона відкрила шлях у доросле життя. Здобуті в її стінах знання дали змогу отримати освіту в престижних ВУЗах, стати надалі успішними людьми.

На жаль, представники місцевих органів влади можуть фактично знищити одну з найкращих шкіл міста, з сильною "молодшою школою" і звести нанівець увесь досвід та напрацювання десятиліть, які передували сьогоденню.

Підтримувана чинною місцевою владою, так звана, "трансформація мережі закладів загальної середньої освіти громади" передбачає створення на базі Ліцею №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського "старшої школи" із ліквідацією молодшої та середньої школи. Тобто пояснюючи людською простою мовою, влада має намір зігнати усіх старшокласників міста, хто не вступив до інших закладів освіти, в одну школу.

На скільки доцільно це робити та чи є якісь альтернативи?

Альтернативи є. У місті функціонують три ліцеї, на базі яких можуть навчатися учні старшої школи й чинне законодавство дозволяє їм успішно здійснювати свої функції у цьому статусі. Тим паче, що вони рівномірно розміщені по місту, мають під'їзди громадського транспорту й навчання в них фактично не створюватиме проблем учням відвідуванням школи старшокласникам. Також у місті вже функціонує мережа навчальних закладів, серед яких: Новоград-Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, Державний навчальний заклад "Новоград-Волинське вище професійне училище", Новоград-Волинський політехнічний фаховий коледж, Фаховий коледж геодезії та землеустрою Поліського національного університету на базі яких можна створити класи для учнів "старшої школи" із відповідними професійними напрямками навчання. Їх потенціал повністю не розкритий, у більшості без проблем можуть навчатися значно більша кількість учнів, які за роки навчання в старших класах можуть здобути фахові знання. Також у місті є школи розраховані на значно меншу кількість учнів, на базі яких можна втілити "проєкт". Так, це потребуватиме влиття певних грошових коштів, для створення відповідної матеріально-технічної бази, які виділяти місцева влада не хоче. Складається враження, що їй за краще поділити вже наявного "пирога", пошматувавши його на частини та залишити надалі не потрібною значну частину матеріально-технічної бази закладу.

Варіантів багато, але чинна влада Новограда-Волинського, як завжди, шукає шлях найменшого опору і зручні для себе рішення.

Хочемо зауважити, що з самого початку під час опитування колективів шкіл міста про їх бачення втілення цієї реформи у життя, ставилося запитання на базі якої школи вони бачили створення вищої школи у місті. Більшість, звичайно, що назначали "крайній" ліцей №1, оскільки його реформування жодним чином не зачіпало б інтересів власної школи та власних інтересів. А чи дали б таку ж відповідь педпрацівники ліцею, батьки чи учні які в ньому навчаються. Хто при цих непоправних для навчального закладу управлінських рішеннях, зважає на думку людей?

Що таке ліцей №1 і що з нього хочуть зробити?

Ліцей №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського на даний час це потужний навчальний заклад розрахований на 930 учнів, у зв'язку зі складною демографічною ситуацією в місті, у ньому зараз навчається 860 осіб. Створення на базі його, так званої, старшої школи забезпечить йому заповненість менш ніж на половину, усього десь 400 учнів. І як на вашу думку, чи це буде ефективним використання матеріально-технічної бази закладу, нову будівлю якого звели близько 30 років тому? Чому жертвою невміння прийняти ефективне рішення має впасти самодостатня школа із гарними умовами навчання учнів молодших, середніх та старших класів?

Що ми можемо зробити, щоб не допустити непоправного?

"Місцева влада" звикла до пасивності мешканців міста, що дає їй змогу самочинно приймати будь-які рішення. Думку більшості людей ніхто не враховує, що розв'язує їй руки. Яскравим прикладом можуть бути трендові перейменування вулиць, назви міста. У більшості складається враження, що їх просто "гвалтують". Насправді не питаючи думки саме тих людей, яких вони безпосередньо стосуються. Дотримання духу закону не тотожне з поняттям дотримання букви закону. Але у даній ситуації усі небайдужі жителі мають виступити з однією солідарною позицією і бути активними у відстоюванні питання збереження молодшої та середньої школи в ліцеї. Вказане рішення потрібно виносити на широкий загал, залучати найширше коло зацікавлених людей для обговорення. Бути присутніми на усіх нарадах, де попередньо прийматимуться вказані рішення, активно висловлювати свою позицію на усіх можливих майданчиках та соцмережах, привертати широке коло людей до проблеми, що склалася. Головне не бути аморфними, і дати зрозуміти владі хто і для чого її обрав, кому вона й чиїм інтересам вона має служити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, згоден. Створення однієї "старшої" школи для усіх учнів міста буде ефективним рішенням
17,8%
Ні, не згоден. Це призведе до закриття молодших та середніх класів навчального закладу
78,2%
Мені байдуже
4,0%
#ліцей #Новоград-Волинський
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Yulya Boyko
5 лютого 2022 р., 14:32
Дійсно, влада не звикла дослухатися до людей. Батьки та педколектив закладу уже висловлювали свою незгоду з таким рішенням. Але витримавши дворічну паузу керівництво міста знову береться за своє! Залиште Ліцей #1 у спокої!!!
Наталія
5 лютого 2022 р., 14:48
Вже немає, що роздерабанювати, то добралися до того, щоб розвалити школи🤬🤬🤬
Олександр
5 лютого 2022 р., 15:27
Наші долбані депутати хочуть роздерибанити територію школи тому як казав литвин наші ворги або себе погано почувають або вже вмерли а депутати народові вороги нехай чешуть свої зади
Alexander Schavlinskiy
5 лютого 2022 р., 15:28
Категорично проти!!!! Як батько дітей, які закінчили ліцей і навчаються, я категорично проти!!!!
Світлана
5 лютого 2022 р., 17:14
Дурня!Немає інших слів!Моя дитина навчається в молодшій школі,і другу дитину ми плануємо вести лише до Ліцею #1! Вчителі молодших класів тут дуже сильні,не уявляю куди вести меньшу дитину до першого класу тоді. Рішення безглузде,почуйте людей!
Оголошення
live comments feed...