16:21, 21 серпня 2022 р.
У с. Радовель працює один з найсучасніших в Україні ліцеїв
Фото: Новоград TV
Тут ранок понеділка починається не з контрольної чи нудного уроку, а з... чаювання. А після уроків дітей практично проганяють зі школи: тим не хочеться додому. У Новоград-Волинському районі, у с. Радовель, функціонує ліцей, який увійшов до списку найсучасніших українських шкільних закладів. Тут 23 класи, майже 400 дітей, а ще 100 дітей у черзі. Про діяльність ліцею розповів каналу Новоград TVМихайло Весельський, меценат, член Наглядової ради біотехнологічного ліцею «Радовель», ідейний натхненник.
У чому головна особливість
Суть освітнього процесу у ліцеї – розвиток дитини, а не навчання чи виховання. Дитина розвивається, коли їй цікаво. Єдиний чинник, який рухає дитиною по-справжньому – її інтерес.
У дворі ліцею скульптурна композиція: барельєф із Беатріче, а навпроти – скульптура здивованого Данте Аліг’єрі. Михайло Весельський каже, що так само мають дивуватися й школярі усьому, чому навчають у школі.
Схоже, діти справді здивовані й зацікавлені, бо їх доводиться після уроків силоміць відправляти додому.
Навчання стоячи та шведські стінки: все, аби діти не втомлювались
Підхід до навчання унікальний. І перше, про що подбали – зручність для дітей. Взяти хоча б меблі. Вони лиш віддалено нагадують звичайні шкільні парти. Їх можна як завгодно поєднувати між собою. Меблі робили під замовлення. Є й для занять стоячи, причому школярі стоять босими ногами на килимку. Це щоб промасажувати ступні та зняти втому, яка виникла при сидінні. Кожних 15 хв вчитель ротує тих, хто стоїть і тих, хто сидить.
Також у класах є шведські стінки, де діти висять, лазять, граються. Головне, аби вонирозвантажили хребет. А на стелі облаштували офтальмологічний тренажер: діти протягом певного часу пробігають очима по відповідних лініях, розвантажуючи зорову систему.
Каліграфія, гендерний поділ та математика через ткацтво
Цікавий підхід і до писання. В той час, як звучать заклики відмовитися від письма у школі, тут вивчають каліграфію. Почали з першачків, а протягом 2-3 років перейдуть на перове писання усі класи.
Окремо навчаються хлопчики, окремо – дівчатка, хоча вони на перерві перетинаються. Михайло Весельський каже, що це не данина традиції. Під цим є наукове підґрунтя, адже хлопчик і дівчинка розвиваються по-різному.
- Знання в традиційних школах подаються через заучування, а заучування не призводить до того, що дитина стає розумнішою: вона запам’ятовує, а тоді забуває. А якщо знання отримувати через власний досвід, тоді розвивається функція думання і вміння, - каже меценат.
Наприклад, вивчають математику через... ткацтво, адже там є компоненти, які охоплюють практично всю математику.
Що це цікавого у ліцеї
Школу справді облаштували, щоб дітям було якомога зручніше та цікавіше. Тут є стадіон, покриття на якому відповідає стандартам УЄФА. Галерея вчителів, музична студія, зал боротьби, клас хореографії, студія шиття, студія «метал-дерево», навчальна кухня – чого тут тільки нема. Навіть прагнуть кожного з дітей навчитися грати на якомусь інструменті.
Навіть звіти вчителів тут не на папері, а діти демонструють, чого ті їх навчили.
У планах – дообладнати стадіон та запустити підготовку фахових кулінарів із виданням сертифіката. А з наступного року діти не ходитимуть на навчання із гаджетами.
Закликає меценат підприємців створювати подібні школи й приносити таким чином користь суспільству.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
18:42, 17 грудня
13
13:06, 16 грудня
10:20, 19 грудня
10:20, 19 грудня
live comments feed...