10:48, 14 серпня 2022 р.
Перший професійний футбольний клуб в історії Новограда: що означає участь Звягеля в Другій лізі
12 серпня в Києві відбулася ХХХ Конференція Професійної Футбольної Ліги. Делегати прийняли багато рішень стосовно розвитку ПФЛ і проведення сезону 2022/23, зокрема, - історичне для нашого міста рішення - надати футбольному клубу Звягель професійний статус та прийняти місцеву команду до Другої ліги. Тут наш клуб змагатиметься з 10 іншими командами з усієї України, від закарпатського клубу Хуст до одеського Реал Фарма.
В чому ж історичність цієї події?
Ніколи раніше Новоград-Волинський не був представлений в чемпіонаті України з футболу. В різні часи ми мали різні команди, які грали і доволі успішно в чемпіонаті області та чемпіонаті серед аматорів. Власники цих клубів мріяли, планували, обіцяли вболівальникам підняття команди на новий рівень, на рівень професійний та відповідно заявку в Другу лігу. Однак, кожного разу щось ставало на заваді і замість розвитку клуб чекала ліквідація.
Яскравий приклад - клуб Звягель-750, що у 2010 році дійшов до фіналу Чемпіонату України з футболу серед аматорів. Це безсумнівно найвище досягнення наших клубів на цей момент. Після цього команда мала право підвищитися в класі і заявитися до Другої ліги. Про це мріяли тренери, футболісти і всі любителі футболу міста. Однак цього так і не відбулося, а клуб згодом припинив своє існування. У 2016 році буде наново створено ФК Звягель, який не є продовженням Звягелю-750. А ще були Авангарди й інші Звягелі - різні клуби, які створювались та зникали. Приймали участь в чемпіонаті області, однак жодного разу не отримували статусу професійного футбольного клубу.
Місцевий стадіон Авангард
Історично й те, що вперше в Новограді-Волинському формується клуб, на діяльність якого не залучено жодної гривні з місцевого бюджету. З одного боку, міська влада повинна підтримувати місцеві клуби, як це роблять в усіх обласних та районних центрах, де професійні футбольні клуби якщо не повністю, то на 50%+ фінансуються за міські кошти. Адже футбол в Україні (а особливо нижчі ліги) - це не бізнес, а скоріше благодійність, де власники витрачають свої кровні на розвиток місцевого спорту без можливості відбити витрачені гроші. Футбольну атрибутику люди не купують, а на стадіон звикли ходити безкоштовно або за якісь смішні гривень 20, за які і морозиво зараз не придбаєш, не те що платити зарплатню, за проживання гравців, харчувати їх, возити на виїзні матчі тощо. Однак, з іншого боку, зараз на дворі війна і напевне не слід дорікати владі в відсутності підтримки футболу. Тим паче, створюючи професійний футбольний клуб ніхто від тренерів до меценатів, засновників за такою підтримкою до міської влади не звертався. Принаймні в міській раді таких прохань не було помічено, а заявка на Другу лігу взагалі проходила майже що в секретному режимі, без відома міського голови чи депутатів.
Що означає статус професійного клубу?
Фактично, в місті будуть створені десятки нових робочих місць і ці місця займуть спортсмени. Новоград-Волинські тренери і футболісти (багато з них вперше в житті) отримають футбольні контракти, стануть професійними гравцями і за свою гру та тренування вперше отримуватимуть заробітну платню. Відтепер випускники численних дитячих футбольних шкіл міста можуть не їздити на "прослуховування" до Львова чи Києва, а розпочинати свою футбольну кар'єру вдома. І показати себе топовим клубам на рівні Другої ліги буде значно легше, ні ж це було раніше. Якщо за чемпіонатами області, міста чи району слідкують лише затяті любителі місцевого футболу, то професійна футбольна ліга - це місце, де скаути великих українських футбольних клубів на кшталт Динамо чи Шахтаря шукають для себе талантів. Те ж Динамо знайшло напевне найбільшу зірку вітчизняного футболу останніх десяти років - Андрія Ярмоленка - в Другій лізі, в Чернігові. А минулі роки в цій Другій лізі грали такі відомі клуби як харківський Металіст та львівські Карпати.
Не сказати, що Друга ліга - це місце, де можна підзаробити (рівень зарплат зовсім не той, що серед еліти), однак показати себе, заявити в грі проти сильних суперників і піти на підвищення до Прем'єр ліги - це той шанс, який нарешті отримають новоград-волинські футболісти. Це, безсумнівно, спонукатиме розвиток дитячо-юнацького футболу в місті та Новоград-Волинському районі, мотивуватиме дітей займатися найпопулярнішою в світі грою і вирости в таких знаних майстрів як зірка англійського чемпіонату Зінченко та італійського - Маліновський (до речі, обидва - вихованці футболу Житомирщини).
Однак є в цій історії й зворотна сторона медалі - результати.
Нині Новоград-Волинський район має цілих три клуби в чемпіонаті Житомирської області з футболу. Три клуби з усього лише 8, які грають у чемпіонаті. Станом на сьогодні наші клуби займають місця 4, 5 і 6. А зважаючи на те, що наші команди зіграли більше ігор за суперників, то з великою долею ймовірності вже скоро вони всі втрьох можуть зайняти перші місця ззаду в турнірній таблиці - 6,7 і 8.
Відверто кажучи, результати бажають кращого і це на рівні аматорського футболу області. Логічно, що граючи всеукраїнський чемпіонат серед аматорів ці результати були б ще гіршими і замість поразок 0:1 ми б ризикували "влітати" більш статусним та багатим клубам по 0:5.
Що вже говорити про ще вищий рівень - рівень Другої ліги, де грають професійні команди. Вони зіграні, вони досвідчені, вони тренуються кожного дня, проводять передсезонні збори і перебуватимуть на три голови в кращій фізичній формі ніж новачки з Новограда-Волинського. Страшно уявити, яким може бути результат цих зустрічей. До цього потрібно бути готовим і запастися терпінням, сходу підкорити лігу не вдасться. Це як взяти хлопця з тренажерного залу "Європа", який ходить на бокс і відправити його битися з досвідченими бійцями типу Ломаченка. Стати чемпіоном відразу не вийде, однак без отримання досвіду боротьби проти найкращих самому найкращим в своїй сфері стати неможливо! Зрештою, результати звягельського клубу залежатимуть і від того, чи вдасться залучитися підтримкою меценатів і підписати досвідчених гравців з інших клубів. Якщо так, то десь починаючи з середини сезону наш клуб зможе й поборотися з лідерами.
Руслан Скидан - тренер клубу Звягель
Тому вітаємо наш звягельський футбол з ростом, нарощенням м'язів і виходом з тієї пісочниці, яка називається чемпіонатом області. Попереду великий сезон великої гри - вболіваємо за своїх! Бо ж навіть під час війни завжди раніше грали і зараз грають у футбол - гру мільйонів, яка об'єднує.
Автор головного фото: пресслужба ПФЛ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
13:05, 18 листопада
151
15:48, 16 листопада
15:57, 16 листопада
3
18:25, 23 листопада
26
live comments feed...