18:10, 16 лютого 2023 р.
Гроші і вплив: Як Боровець зробив з конкурентів своїх підлеглих
Після місцевих виборів - 2020 новообраний міський голова Микола Боровець опинився в складній ситуації. Перемогу йому забезпечили лише 2 тис 463 голоси і рекордно низька явка виборців через пандемію. Решта голосів розподілилися між великою кількістю кандидатів, а до міської ради потрапило багато різних політичних сил, при чому жодна не підтримувала на виборах Боровця.
Щоб управляти містом, довелось домовлятися. Ми вже розповідали раніше про те, як мер домовився з декількома депутатами міськради про розподіл грошей на дороги. Це забезпечило міському голові підтримку, однак недостатню, щоб не отримати недовіру, як це було з Весельським. Для втримання влади в місті Микола Петрович пішов на більш хитромудрі кроки. Йому вдалося зі своїх нещодавніх противників і конкурентів зробити підлеглих і тепер вони всі разом працюють в одній команді, не задаючи зайвих питань.
9-ий за результатами виборів міського голови - Олег Годун - важливий для мера тим, що очолює депутатську фракцію "Батьківщина" у міській раді. Фракція була нейтральною, а подекуди й опозиційною до мера. Так тривало рівно до того моменту, як Годуна не призначили начальником управління житлово-комунального господарства. З того часу він підпорядковується Боровцю і працює над тим, щоб проводити потрібні тендери на ремонти і утримання доріг тощо.
Якщо 7-ий за результатами виборів мера Сергій Литвинчук виявився нікому не потрібний і посаду жодну не отримав (від Литвинчука відвернулася його ж партія "Слуга народу" після того, як він "злив" вибори і пішов в сепаратний союз з Литвинами), то от 6-ий - Віталій Якубов отримав дуже "жирну" посаду заступника міського голови з питань ЖКГ і став одним з гарантів того, що гроші на дороги міста тепер в надійних руках - в руках однопартійців Якубова Мельника і Рудницького по "Нашому краю". Крім допомоги Олегу Годуну в розподілі бюджетних коштів на проведення робіт, пов'язаних з ЖКГ, Якубов також вже третій рік як допомагає меру відбиватися від атак опонентів, часто приймаючи на себе гнівні докори опозиції.
5-ий за результатами виборів - колись молодий і перспективний Олександр Широкопояс. Ім'я собі зробив на фестивалі Lesya Grand Fest. На виборах обіцяв зробити в місті гарний парк, навести порядок, а також прославився як власник анонімної фейсбук-сторінки, яка всю виборчу кампанію обливала опонентів брудом. Як тільки вибори пройшли, пішов на союз з Боровцем - вчепився за можливість стати Начальником. Начальником управління культури. Розподіляє бюджетні гроші, має величезний зарплатний фонд на понад 100 працівників культури, влаштував на всі пристойні посади товаришів - одним словом, життя вдалося, можна й побути в підпорядкуванні мера, раз той і на посаду призначив і в бюджет управління не лізе. А також, як тільки партія "Удар" почала вливати гроші на місцеві осередки, Широкопояс кинув мера Житомира Сухомлина (завдяки якому став депутатом) з його "Пропозицією" і всю свою депутатську фракцію від "Пропозиції" перевів до "Удару".
4-ому на виборах Сергію Колотову не пощастило найбільше. Двічі перший заступник міського голови сподівався і цього разу отримати посаду заступника, однак підніжку йому поставив свій же однопартієць - Олександр Поліщук.
Поліщук на вибори мера не ходив, адекватно оцінюючи на той час свій низький рейтинг, однак як тільки Колотов затягнув на собі фракцію "Сила і честь" до міської ради, Поліщук, будучи головою осередку партії, вирішив більше не сидіти на дальньому плані. Він потужно взявся за вибивання посади для себе. Спершу пробувався стати секретарем міської ради. Отримавши лише один голос за свою кандидатуру (свій голос), почав придивлятися до більш земних посад. Зрештою, домовився з Боровцем про пост Начальника відділу благоустрою. В цей час отримував від мера зарплату і був найкращим другом для Боровця, однак розлучив їх 9-ий номер - той самий Годун. Поліщук зробив велику роботу, щоб відсторонити з посади колишнього начальника управління ЖКГ, розчищував собі шлях до посади, щоб самому визначати, хто отримуватиме багатомільйонні дорожні підряди, домовлявся з Боровцем і "батогом, і пряником", однак Боровець обрав Годуна. З того часу Годун і Боровець - головні вороги Поліщука. Можна сказати, що тут то Микола Петрович попав по горобцям. Певне вже шкодує. Призначив би Поліщука й не було б постійних цькувань за перейменування міста, премії, суди тощо.
А от друга людина з команди колишнього мера Весельського і вона ж - 2-га на виборах мера-2020 - Оксана Гвозденко таки домовилася і залишилася при владі. Тепер на посаді секретаря міської ради. Цікаво, що тут вже Боровець був проти призначення Гвозденко, бачачи в ній конкурента, що заважатиме йому керувати. Він хотів бачити на посаді секретаря Петра Литвина, давнього соратника ще з часів своїх перших двох каденцій. Однак, більшість депутатів міської ради категорично відмовилися голосувати за Литвина (зважаючи на репутацію останнього), запропонувавши меру саме кандидатуру Гвозденко.
Таким чином, кадрові рішення, призначення опонентів на "рибні місця" дозволили Миколі Боровцю утримувати владу в своїх руках. Адже, голови більшості депутатських фракцій міської ради нині - його підлеглі. Годун (Батьківщина), Якубов (Наш край), Гвозденко (За майбутнє), Широкопояс (Пропозиція/Удар) - всі вони отримують зарплату з міського бюджету. Так що ніякі "Звіти" Боровцю не страшні!
Нагадаємо, раніше у соціальних мережах розгортався скандал, коли Олександр Поліщук назвав Олександра Широкопояса мерзотою, а Широкопояс Поліщука - агентом КГБ. Також депутат Поліщук найактивніше висвітлював судові процеси проти міського голови, вимагаючи відставки останнього. А самого Боровця, окрім справи НАЗК, звинувачували також у витрачанні бюджетних грошей на самопіар.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:00
26 листопада
ТОП новини
Оголошення
15:10, 14 листопада
16:02, 16 листопада
14:34, 26 листопада
47
08:16, 26 листопада
live comments feed...