10:31, 17 жовтня 2023 р.
Шахраї із Києва виготовляли у гаражі «ліки», клієнтів шукали через кол-центр у Житомирі
Столичні шахраї організували та налагодили схему з серійного виробництва «ліків» просто у гаражі, а клієнтів шукали через житомирський кол-центр. Організатор – 23-річний «бізнесмен» – до «виготовлення», пакування й пересилання залучив 7 осіб. Про таке йдеться у повідомленні поліції Житомирської області.
Так, медикаменти від болю в суглобах, від гіпертонії, вироблені у гаражі, рекламували у фейсбуці та на сайті «компанії». А 10 працівників кол-центру у Житомирі дзвонили клієнтам, представляючись лікарями, та пропонували «медикаменти».
І на таку пропозицію відгукнулася 67-річна жінка. На своє нещастя вона купила «гель» від болю у суглобах, заплативши близько 1800 грн. Однак ефекту він не дав навіть після тривалого використання, тож жінка звернулася до поліції. Саме завдяки її заяві слідчі і розмотали цей шахрайський клубок.
– У результаті проведених оперативних заходів і першочергових слідчих дій слідчі обласного управління поліції Житомирщини спільно зі співробітниками кіберпідрозділу СБУ та за підтримки роти поліції особливого призначення провели у організатора та у його спільників 27 обшуків: у кол-центрі, місцях виготовлення, пакування продукції та за місцем проживання фігурантів, – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці вилучили чимало доказів, котрі підтверджують протиправну діяльність ділків: близько 5 млн гривень у національній та іноземній валюті, вже розфасовані підробки, ємності для фасування, наліпки, станки для виготовлення стікерів, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, а також інструкції, «робочі» записи, документи, банківські картки. Фальшиві медикаменти відправили на експертизу, щоб з'ясувати, що саме пройдисвіти продавали.
Зараз правоохоронці у межах кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) ККУ встановлюють інших потерпілих від рук ділків, а також суму спричинених збитків. За попередніми даними кількість потерпілих може становити кілька десятків.
Організатору схеми оголосили про підозру, а от щодо спільників, то процесуальні рішення ухвалять після проведення усіх слідчих дій.
Шахраям передбачено покарання до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. Житомирська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у справі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
15:10, 14 листопада
12:55, 19 листопада
63
live comments feed...