Новини компаній
17:00, 25 березня
Рак шийки матки: симптоми та аналізи для ранньої діагностики
Новини компаній
Онкологічні захворювання статевої системи лідирують у світовій статистиці смертності. Рак шийки матки, як інформує інтернет-портал "ЧаРівне.інфо", часто розвивається повільно й може не проявляти жодних симптомів на ранніх стадіях.
Це четверта за поширеністю форма раку серед жінок у світі. Тому всім жінкам репродуктивного віку рекомендується регулярно проходити ПАП-тест для виявлення відхилень на початкових етапах.
Що таке ПАП-тест?
ПАП-тест – неінвазивний діагностичний метод. Під час вагінального огляду в дзеркалах лікар збирає клітини з поверхні шийки матки та цервікального каналу за допомогою щіточки або лопатки. Отриманий зразок досліджується в лабораторії під мікроскопом.
ПАП-тест дозволяє виявити будь-які атипові клітини, відомі як дисплазія. Наявність важкої дисплазії вважається передраковим станом, який потребує подальшого обстеження та лікування. Своєчасне лікування дисплазії допомагає попередити розвиток раку шийки матки.
Крім ПАП-тесту, для діагностики можуть використовуватися кольпоскопія (дослідження шийки матки за допомогою оптичного приладу) та біопсія (гістологічне дослідження зразка тканини).
Своєчасне виявлення раку яєчників також має велике значення у профілактиці онкологічних захворювань жіночої статевої системи. Найчастіше для скринінгу застосовується визначення рівня онкомаркера СА-125 (Cancer Antigen 125) у крові. Однак для підтвердження діагнозу використовується комплексний підхід, який поєднує визначення рівня СА-125, трансвагінальне УЗД та ін.
Чому виникає і як проявляється рак шийки матки?
Вірус папіломи людини (ВПЛ) вважається одним з головних чинників, що сприяють виникненню онкологічного процесу в шийці матки. Більшість осіб, які ведуть активне статеве життя, рано чи пізно інфікуються цим вірусом, нерідко навіть не здогадуючись про це через безсимптомний перебіг захворювання.
Найчастіше ця інфекція має хронічний перебіг. Тривала присутність онкогенних штамів ВПЛ (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 і 68) провокує появу атипових клітин, які згодом можуть трансформуватися в ракові. За даними статистики, у 95% випадків рак шийки матки спричинений саме ВПЛ.
Процес трансформації здорових клітин у злоякісні триває досить довгий період часу – до 20 років. Проте за умови порушень імунної системи, наприклад, при ВІЛ-інфекції, цей процес може прискоритися до 5 років.
На початкових стадіях онкопроцес зазвичай не має проявів. Симптоми хвороби починають з'являтися з прогресуванням пухлини. Які симптоми можуть вказувати на рак шийки матки:
- міжменструальні кровотечі;
- нетипові виділення з піхви;
- біль у попереку, животі, стегнах або промежині;
- різка втрата ваги, не пов'язана з режимом харчування;
- втома, нестача енергії на повсякденні справи.
Важливо! Регулярні гінекологічні огляди, поінформованість про симптоми і фактори ризику є критично важливими для раннього виявлення раку жіночих статевих органів. Своєчасна діагностика дозволяє почати лікування на ранніх стадіях, значно підвищуючи шанси на успішне одужання й сприятливий прогноз.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:15
Вчора
17:14
19 грудня
ТОП новини
Оголошення
10:20, 19 грудня
12:29, 16 грудня
151
09:55, 18 грудня
93
09:56, 18 грудня
50
12:51, Вчора
live comments feed...