Новини компаній
10:50, 28 червня
Реабілітація та відновлення тазостегнового суглоба після перелому
Новини компаній
Перелом кульшового суглоба – важка травма опорно-рухового апарату, що супроводжується масивною крововтратою, сильними болями та можливими деформаціями кінцівки.
Нерідко подібні переломи приковують пацієнтів на тривалий час до ліжка, а то й зовсім виявляються фатальними в короткостроковій перспективі.
До моменту активного впровадження в практичну медицину ендопротезування, хворі з переломами шийки стегна практично були приречені.
Сьогодні реабілітація після перелому кульшового суглоба надзвичайно актуальна. Відновлюватися доводиться абсолютно всім хворим після перелому або ендопротезування, яке дещо змінює біомеханічні рухи і нормальну анатомію суглоба.
Терміни реабілітації
Перелом таза найчастіше трапляється в літніх людей, і тому реабілітація залежить від типу перелому, ступеня пошкодження навколосуглобових м'язів та сухожиль, віку пацієнта, його фізичного стану до травми.
Період відновлення може бути протягом року або більше. Все залежить від підтримки сім'ї, роботи реабілітолога та бажання самого пацієнта.
Найголовніше – бажання самого пацієнта повернутися до нормального способу життя. І тут досвід фахівців-реабілітологів показує, якщо пацієнт займається просто вдома з родичами, йому важче працювати над собою. Він більше жаліє себе і насилу переносить труднощі реабілітації.
План реабілітації в центрі Result
Тому пацієнт повинен працювати тільки з фахівцем спеціалізованого медичного центру, у завдання якого входить персоналізована адаптація реабілітаційних заходів та фізичних вправ, психологічна підтримка.
Лікарі-реабілітологи центру Result ефективно навчають людину нормальної ходьби без відхилень у траєкторії та з повним рухом пошкодженої ноги.
1 етап
- Підготовка всього тіла до вертикального положення, зміцнення м'язового корсета.
- Підвищення загального тонусу організму, розслаблення м'язів тазового поясу, зняття больових відчуттів.
- Ліквідація набряклості, нормалізація роботи кишківника, органів виділення і кровообігу, поліпшення обміну речовин.
- Активація всіх м'язів нижніх кінцівок, оскільки через перенесену травму вони атрофуються.
2 етап
- Лікувальна фізкультура в залі з виконанням пасивних вправ: ізометричне напруження всіх м'язів нижніх кінцівок, статика в положенні лежачи.
- У міру виконання лікувальних фізичних вправ відбувається адаптація м'язів спини, черевного преса і сідниць, утворюється потужний м'язовий корсет.
- Включення в реабілітаційну програму аеробних навантажень.
3 етап
Обсяг рухів у суглобі поступово відновлюється. У пацієнта формується адаптація до виконання підвищених фізичних навантажень. Хворий більш витривало переносить навантаження на всі групи м'язів, у нього максимально відновлюється незалежність і повна функціональність у повсякденному житті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:15
Вчора
17:14
19 грудня
ТОП новини
Оголошення
12:30, 18 грудня
1
11:45, 13 грудня
81
16:57, 19 грудня
13:23, 16 грудня
live comments feed...