• Провали Мудрика і Довбика, надійний Забарний, успіх Яремчука — огляд новин про українських футболістів закордоном
18:00, 30 серпня

Якими подіями був наповнений закордонний футбольний світ йшлося у програмі «Футбольний тиждень» на телеканалі Н1. Отож, ми підготували добірку найцікавішого.

Довбик знову не забив. Рома сенсаційно програла на «Стадіо Олімпіко»

У неділю, 25 серпня, відбувся матч 2-го туру італійської Серії А, в якому зустрілися «Рома» та «Емполі».Гра пройшла в Римі на стадіоні «Стадіо Олімпіко». «Вовки» несподівано програли 1:2.Новачок «Роми» Артем Довбик вийшов у стартовому складі. Артем провів перший матч на легендарному стадіоні «Стадіо Олімпіко», але голом так і не відзначився.

WhoScored оцінив виступ Довбика у цьому матчіy 6,2 бала, це третій з кінця показник серед всіх гравців »Роми».

В неділю, 25 серпня, в чемпіонаті відбулися два матчі за участю клубів українських легіонерів — «Челсі» Михайла Мудрика та «Борнмута» Іллі Забарного

Мудрик уперше в новому сезоні АПЛ розпочав матч «синіх» із перших хвилин. Команда Енцо Марески на виїзді зустрічалася з «Вулвергемптоном», і надрезультативний поєдинок завершився з вісьмома забитими голами.

Мудрик у матчі «Вулвергемптона» й «Челсі» провів на полі перший тайм — після перерви українця замінив літній новачок лондонців Педру Нету.

Власних ударів по воротах Михайло не завдавав. Натомість за час перебування Мудрика на полі «Челсі» забив два голи: Ніколас Джексон відзначився на другій хвилині, Коул Палмер — на 45-й.

Протягом тайму українець 13 разів зустрічався з м'ячем, виконав п'ять прицільних передач і один успішний прохід. Після заміни Мудрика за рахунку 2:2 «Челсі» забив іще чотири рази в другому таймі — розгромна перемога 6:2.

Головний тренер Енцо Мареска, що очолив «Челсі» в літнє міжсезоння, лишився незадоволеним роботою Мудрика на полі та особливо акцентував на його грі з м'ячем.

«[Чому замінив?] Бо був незадоволений. В деяких моментах ми можемо вирішувати певні ситуації краще», — цитує італійця видання Goal.

«Він важко працював без м'яча. Але на м'ячі я очікую від [Михайла] більше якості. Сьогодні в нього були певні хороші епізоди».

Ілля Забарний відіграв Повний матч за «Борнмут» проти «Ньюкасла»

Домашній поєдинок завершився для «вишень» унічию — 1:1.

«Сорокам» вдалося одного разу переграти захист «Борнмута», коли Ентоні Гордон замкнув навіс із флангу. Передачу на дальню стійку не вдалося перервати, зокрема, й українцеві — м'яч пролетів над 27-м номером господарів.

За 90 хвилин Забарний виконав одне перехоплення та виграв чотири з шести єдиноборств. Власних ударів по воротах Ілля не завдавав.

Єдиний гол «Борнмута» в першому таймі забив Маркус Таверньє. Вже вдруге в новому сезоні команда Андоні Іраоли завершує матч Прем'єр-ліги з рахунком 1:1.

Віталій Миколенко вдруге поспіль провів повний матч за «Евертон» в АПЛ

Захисник національної збірної Миколенко повернувся до виступів за «Евертон» лише на початку серпня, завершивши відновлення після травми. Українець зіграв із командою лише два товариські матчі у межах підготовчого етапу до сезону 2024/25 в АПЛ.

Миколенко вдруге поспіль у чинному сезоні АПЛ виходить у старті «Евертона». У першому матчі чемпіонату Англії клуб у меншості зазнав поразки від «Брайтона» 0:3. Другим суперником мерсисайдців став «Тоттенгем»

На рахунку українського захисника 17 точних пасів та два вдалі підкати.

В АПЛ наступний поєдинок команда Віталія Миколенка проведе проти клубу іншого українця Іллі Забарного «Борнмута». Гра стане домашньою для мерсисайдців та відбудеться 31 серпня.

Роман Яремчук забив свій дебютний гол у чемпіонаті Греції.

Український нападник «Олімпіакос» забив переможний м'яч у матчі проти афінської «Каллітея» — 2:1.

Український форвард перейшов до грецького клубу цього літа з бельгійського «Брюгге». Роман пропустив початок передсезонної підготовки у «Олімпіакосі», зокрема перші чотири матчі на літніх зборах команди. Попри це нападник дебютував за грецький клуб вже у матчі першого туру чемпіонату Греції, вийшовши на заміну.

У другому поєдинку Суперліги Яремчук разом з «Олімпіакосом» приймали на домашньому стадіоні афінський клуб «Кллітея», який за підсумками сезону 2023/24 підвищився у класі.

Український вінгер європейського гранда перейшов в інший клуб

Найтитулованіший клуб Італії «Ювентус» офіційно оголосив про підписання нового контракту з 19-річним українським вінгером Андрієм Фірманом.

Нова угода українця з «зебрами» розрахована до 30 червня 2026 року. Як раніше повідомляв Sport ua, після підписання контракту українець одразу був відданий в оренду до швейцарського клубу «Сьон», за який він гратиме у сезоні 2024/25.

Відзначимо, що минулий сезон Фірман провів у складі юнацької команди «Ювентуса», де не мав стабільної ігрової практики, відігравши 13 матчів.

Раніше Андрій Фірман викликався до юнацької збірної України U-17, за яку провів три поєдинки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію