• Житомирські баскетболісти здобули срібло на чемпіонаті України 3х3
16:21, 6 вересня

Житомирські баскетболісти здобули срібло на чемпіонаті України 3х3

У суботу, 31 серпня, у Києві Федерація баскетболу України провела гранд-фінал Кубку України із 3 на 3 сезону-2023/24. Про це йдеться на телеканалі Н1 у програмі «Про Баскет».

Цей турнір став квінтесенцією, яскравою фінальною крапкою чемпіонату, що складався з декількох етапів в п’яти різних куточках України. В гранд-фіналі взяли участь кращі команди відбіркових етапів.

Вся увага любителів баскетболу Житомирщини була зосереджена на паркеті, де змагалися юнаки з житомирської політехніки. У віковій категорії Ю-18 їм протистояли 9 суперників — кращі команди з усієї країни. Кувати залізо потрібно було поки гаряче, вже на стадії групового етапу. Друге місце дозволяло вийти до однієї четвертої фіналу і житомирські хлопці в перших іграх зробили серйозну заявку на вихід із групи. Однак з якого місця. Ви дивитеся моменти останнього матчу групи. Матчу, в якому вирішувалося, на якому місці закінчить груповий етап Житомирська Політехніка. Першемісце означало пряму путівку одразу до півфіналу. Синиця в руках чи журавель в небі. Житомиряни погналися за журавлем і перемогли.

У пів-фіналі на них чекав непростий суперник — команда PUSH-TEAM, що має свою власну баскетбольну академію.

Початок зустрічі був не за житомирянами, довгий час вони поступалися в рахунку, однак декілька успішних дальніх кидків залишали шанси на успіх.

В середині гри Політехніка здійснила шалений ривок завдяки якісній обороні, серії двохочкових кидків та проходів під кільце і вийшла вперед з впевненим рахунком 16 — 9.

Коли здавалося, що доля путівки до фіналу вирішена, PUSH-TEAM вдалося здійснити камбек.

Допомогло те, що житомирянам ніяк не вдавалися штрафні удари.

16 — 16 і матч перейшов до овертайму, де долю виходу в фінал міг вирішити лише один кидок. Хороші шанси мали обидві команди.

Політеху вдалося забити здавалося вирішальний дальній кидок, однак суддя зафіксував заступ.

Житомиряни не впали у відчай і їхньому снайперу вдався фантастичний дальній кидок з супротивом. 18 — 16. Емоційна перемога та вихід до фіналу чемпіонату України.

На жаль, після тяжкого півфіналу сил на фінал житомирянам не вистачило. Суперник — команда Одеса мама — з перших хвилин захопила ініціативу.

Житомиряни змогли повернутися в гру з рахунку 11 — 8. Зрівняли до 12-12 за хвилину двадцять до кінця зустрічі.Однак везіння вкінці матчу було на боці одеситів. 14 — 12. Одеса — чемпіон. Житомир — срібний призер.

Житомирська політехніка стала єдиною командою, нагородженою двічі. Житомирян привітав також Президент Федерації баскетболу Житомирщини народний депутат України Дмитро Костюк. Кубком, медалями та призовим фондом за успішне представлення регіону на всеукраїнських змаганнях.Приємно бачити спортсменів з Житомирщини серед найкращих в Україні.