• Головна
  • Схеми назвали українських посадовців з уряду Азарова, які у 2011 році погодили продаж останніх бомбардувальників Ту-95
16:54, 4 грудня 2024 р.

Схеми назвали українських посадовців з уряду Азарова, які у 2011 році погодили продаж останніх бомбардувальників Ту-95

Схеми назвали українських посадовців з уряду Азарова, які у 2011 році погодили продаж останніх бомбардувальників Ту-95

Журналісти проєкту розслідувань «Схеми» назвали імена українських посадовців, які погодили продаж двох останніх стратегічних бомбардувальників Ту-95МС у 2011 році. Про це йдеться на телеканалі Н1 у програмі «Золотий Батон».

Журналісти знайшли у державному архіві проєкт розпорядження «Про затвердження переліку військового майна Збройних сил, яке може бути відчужено». У документі було сказано про відчуження винищувачів МіГ-29, Су-24 і Су-25, гелікоптерів Мі-8, гаубиць «Акація» і «Гвоздик»а, сотні танків Т-80, Т-72 і Т-64, а також двох останніх українських Ту-95МС. Проєкт на розгляд Кабміну у 2011 році подав тодішній міністр оборони України Михайло Єжель.

«Розпорядженням передбачається надання дозволу Міністерству оборони України на організацію відчуження зазначеного військового майна, яке вивільняється у зв’язку з реформуванням та скороченням військових частин, установ та закладів ЗСУ в період до 31.12.13», — було сказано у пояснювальній записці.

За даними «Схем», погоджували проєкт тоді такі урядовці: міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога, нині народний депутат; перша заступниця міністра юстиції Інна Ємельянова — зараз член комісії з правової реформи при президентові України; керівник комісії з реорганізації Мінекономіки України Валерій Мунтіян — зараз співробітник державної фінустанови РФ Зовнішекономбанк. Журналісти також з’ясували, що Мунтіян у 2015 році отримав російський паспорт. Він залишався членом Академії наук України до квітня 2024 року. За фінальне рішення про дозвіл на продаж бомбардувальників урядовці проголосували у серпні 2011 року, тоді прем'єр-міністром України був Микола Азаров.

У 2013 році держпідприємство Спецтехноекспорт продало два українських бомбардувальники Ту-95МС приватній фірмі за 250 тисяч доларів. Згодом оголошення про продаж літака за 3 мільйони доларів з’явилося на аукціоні eBay. У 2015 році Державне бюро розслідувань з’ясувало, що з Ту-95МС були демонтовані двигуни «з метою їх подальшого продажу та незаконного вивезення до Російської Федерації», вони призначалися для встановлення на літаки Військово-космічних сил РФ.

За даними з судових реєстрів, власником двигунів є фірма Дніпробізнесбуд. Співвласниця компанії Ганна Шафранська заявила, що фірма отримала їх за борги від першого покупця літаків. Вона також стверджує, що правоохоронці вилучили двигуни ще у 2015 році й досі не повернули.

Раніше повідомлялося, що російська армія використовує стратегічні бомбардувальники, які Україна передала РФ у межах угоди між урядами країн у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий газ.

Схеми з’ясували, що наразі щонайменше шість переданих літаків Ту-160 перебувають у бойовому складі російської армії

У серпні 2023 року Схеми повідомили, що Росія обстрілює Україну крилатими ракетами Х-55, які Київ передав Москві у рамках угоди між Кабміном і урядом РФ в 1999 році, укладеної в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ.

Три ракети, які були збиті українською ППО у січні, травні та квітні 2023 року в Києві та області, є у списку переданих Москві у 1999 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Схеми #Розслідування #Уряд #Азаров
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...