16:15, Вчора
Троє студентів із Житомира, які обібрали громадян на суму близько 1,2 млн грн, підуть під суд
В Житомирі на лаві підсудних опиняться троє студентів: вони за допомогою фішинг-шахрайства зняли з рахунків довірливих громадян майже 1,2 млн грн. Про таке йдеться у повідомленні пресслужби Житомирської обласної прокуратури.
Як з'ясувало слідство, організатором схеми став студент житомирського коледжу. Він вирішив заробити грошей, організувавши фішингове шахрайство. Для цього застосував свої знання з інформаційних технологій. Залучив до злочинної схеми двох знайомих студентів.
Так, «ділки» через мобільні застосунки повідомляли громадянам про нібито надходження грошової допомоги. У повідомлення додавали фішингові посилання. А тоді пояснювали, що слід зробити, аби отримати гроші на банківську картку.
Довірливі громадяни переходили за прикріпленим посиланням, авторизувалися й вказували свої реквізити онлайн-банкінгу. Таким чином правопорушники дізнавались конфіденційну інформацію про рахунки, відтак «прив’язували» картку до своїх телефонів. Отримавши доступ до чужих грошей, хлопці купували онлайн у магазинах Бердичева та Житомира товари, здебільшого дорогі телефони, які потім перепродували.
У Кіберполіції зазначили:
– 17-річний організатор розподіляв «прибутки» серед учасників групи. Крім того, молодики придбали автомобіль, оформивши його на матір одного з них.
На гачок зловмисників потрапило 17 громадян із різних областей.
Слідство встановило, що у період з грудня 2023 року до квітня 2024 років підприємливі юнаки заволоділи чужими коштами на суму близько 1,2 млн грн. Зазначається, що часом зняття коштів з рахунків за один раз перевищувало 280 тис грн.
– Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо трьох учасників злочинної групи за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), із використанням електронно-обчислювальної техніки та несанкціонованого втручання у роботу інформаційних систем (ч. ч. 4,5 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1, 2, ст. 361 ККУ), – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що досудове розслідування проводило ГУНП в області, а оперативний супровід забезпечували відділ протидії кіберзлочинам в області ДКП Нацполіції України та УСБУ в області.
У прокуратурі нагадали: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:33, 8 січня
16:49, 30 грудня 2024 р.
3
19:54, 5 січня
26
17:01, 6 січня
29
16:54, 30 грудня 2024 р.
live comments feed...