
11:04, 4 квітня
Житомирщина: суд конфіскував у фірми Шапрана один із ключових активів підсанкційного «Юніграна»

Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення у дохід держави спеціального дозволу на користування надрами Коростенського родовища в Житомирській області. Про це інформують у Радіо Свобода – йдеться на телеканалі Н1 у програмі «Золотий Батон».
Раніше цей спецдозвіл належав групі компаній «Юнігран», який був пов’язаний із підсанкційним російським бізнесменом Ігорем Наумцем. Рішення Господарського суду Києва стало наслідком журналістського розслідування проєкту «Схеми», в якому викрито, як мільярдні активи могли бути виведені з-під санкційного контролю.
До слова, у 2024 році компанія «Коростенський Карʼєр» продала спецдозвіл фірмі «Новел Пром» за один мільйон гривень. Та вже через кілька місяців новий власник продав дозвіл за понад два мільйони компанії, бенефіціаром якої став Сергій Шапран — бізнесмен із Броварів і колишній депутат місцевої ради.
Журналісти «Схем» пов’язують Шапрана з екс-прокурором Києва, а нині — головою Одеської ОВА Олегом Кіпером. Сам Кіпер свою причетність заперечує. Втім кіперська компанія, яка раніше володіла часткою в «Коростенському Карʼєрі», подала до суду з вимогою визнати угоду недійсною. Аргументи: продаж відбувся без згоди акціонерів і з порушенням санкцій — адже компанія перебувала під контролем осіб, на яких накладено обмеження РНБО.
Окрім цього, СБУ, Офіс Генпрокурора та Мін’юст заявили в суді: операції з продажу відбулися із порушенням санкційного законодавства, а прибутки повинні бути стягнуті в дохід держави. Суд із цим погодився. У рішенні зазначено: три мільйони гривень і сам спецдозвіл мають бути конфісковані.
Ігор Наумець у коментарі журналістам підтвердив: Шапран обіцяв допомогти із бізнесом, але зрештою «перехопив» активи. Шапран же стверджує — його дії були законними.
Справу про незаконне виведення активів уже розслідує Нацполіція. Йдеться не лише про родовище, а про цілий холдинг із виробництва плитки, техніки, земель і копалин вартістю мільярд гривень.
За даними слідства, компанія, яку контролював Наумець — громадянин рф, займалась незаконним видобутком і могла фінансувати терористичні угруповання та окупаційні адміністрації.
Тим часом у Міністерстві юстиції запевняють: триває активна робота з виявлення та повернення в державну власність активів підсанкційних осіб. Розслідування триває.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:27
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:26, 28 березня
21
19:06, 7 квітня
3
10:01, 1 квітня
14:16, 5 квітня
live comments feed...