10:44, 22 червня 2016 р.
Без права на самооборону: чому українці беззахисні перед криміналом
Поки в Україні спостерігається катастрофічне зростання злочинності, звичайні громадяни не мають жодного права самостійно захистити своє життя і майно.
Суди масово розцінюють захист, навіть з допомогою кулаків, як перевищення заходів самооборони, один за іншим клепаючи обвинувальні вироки.
А поки в Раді ще з зими 2014 року валяється законопроект, який вводить цілком звичайну європейську норму про право будь-якими методами захищати своє життя і майно, самі депутати спокійнісінько отримують пістолети з рук глави МВС Арсена Авакова.
Право сильного
У разі загрози для свого життя зараз українці покладають всі свої надії лише на оперативний виїзд поліції. Який, за офіційною інформацією, триватиме більше 9 хвилин, а на практиці обертається повною відсутністю патрулів в цілих районах.
У свою чергу глава МВС Арсен Аваков, який несе повну відповідальність за провальну реформу правоохоронних органів, скотилася до зміни вивіски "міліція" на "поліція", старанно обходить тему з правом на самооборону, часто підміняючи її темою про загальний доступ до зброї.
"Зараз у суспільстві триває дискусія навколо того, щоб дозволити всім бажаючим володіти зброєю. Я противник цього. З тієї простої причини, що на тлі емоційної дестабілізації суспільства це буде, м'яко кажучи, ризиковано", - заявив глава МВС. Що саме має на увазі під словосполученням "емоційна дестабілізація", міністр не розкрив.
Можливо, малося на увазі невдоволення суспільства бездіяльністю самої поліції і численними скандалами: від кримінальних злочинів до відкритого сепаратизму. Чи обурення з приводу повної безкарності корупціонерів, справи яких валяються в довгих ящиках, а в тих рідкісних випадках, коли справа доходить до суду - "махінатора" випускають на свободу.
Не виключено, що глава МВС мав на увазі і неймовірне напруження в суспільстві, яке виникає щоразу, коли п'яний водій, усвідомлюючи свою безкарність, збиває на смерть пішохода.
У будь-якому випадку, на думку Авакова, легалізація зброї "не зрівняє всіх в правах", а навпаки "затвердить право сильного". При цьому глава МВС, здається, або не розуміє ситуацію в країні, або лукавить, демонструючи неймовірний цинізм.
Адже фактично "право сильного" в Україні саме зараз діє на повну. Вкрали мільйони можновладці - спокійнісінько продовжують гуляти на волі, які вчинили смертельне ДТП чиновники уникають покарання. В той час, як звичайний українець, за удар в ніс "мажора" отримує п'ять років в'язниці, як це сталося з бійцем АТО Андрієм Сарвирой.
Право на самооборону
В цей же час, справжня проблема полягає не в доступі до зброї, адже в Україні можна цілком легально придбати гладкоствольну рушницю або набагато більш небезпечну і серйозну нарізну зброю - гвинтівку або карабін. А в повній відсутності права українця на свій захист.
"У нас є зброя в легальному обороті. Кожен законослухняний і психічно здоровий громадянин України може отримати дозвіл і придбати зброю. Але головне питання в реалізації права на його використання. На даний момент, люди, які легально купили вогнепальну зброю, не мають права використовувати його для самозахисту", - розповів голова ГО "Український легіон" Святослав Стеценко.
З початку 2016 року по травень поліція зареєструвала 45 вбивств, які були скоєні в момент самооборони. Згідно з Держреєстром судових справ, за цей же період суди першої інстанції розглянули 19 кримінальних справ за цією статтею, у всіх випадках визнавши обороняючого винним.
За ці ж перші п'ять місяців 2016 року поліція зареєструвала 148 важких поранень, при самообороні, а суди першої інстанції розглянуто 29 справ. І тільки в двох випадках визнали невинність обороняючого.
У першому випадку столичний суд Деснянського району визнав, що відбивачись з допомогою ножа від трьох нападників не перевищив межі самооборони. У другому, Дніпропетровський суд Жовтневого району, на щастя, визнав, що відбиватися голими руками від людини з сокирою - можна. У всіх інших 27 справах суд виносив обвинувальні вироки.
Таким чином, поки не будуть прийняті адекватні норми, практично будь-яка самооборона буде означати лише автоматичний обвинувальний вирок і покарання на 2 роки в'язниці.
Нагадаємо, що поки прості громадяни України намагаються відстояти своє право на захист себе, своєї родини і майна, ще 88 народних депутатів, скориставшись своїм "правом сильного", отримали від Авакова нагородну вогнепальну зброю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Євро-2016: Хто переможе на турнірі?
проголосувало 726 відвідувачів
Австрія
0,3%
Албанія
0,6%
Англія
3,4%
Бельгія
0,8%
Ірландія
0,1%
Ісландія
1,2%
Іспанія
16,8%
Італія
5,8%
Німеччина
35,4%
Північна Ірландія
0,4%
Польща
1,8%
Португалія
2,1%
Росія
1,4%
Румунія
0,0%
Словаччина
0,0%
Туреччина
0,1%
Угорщина
0,1%
Уельс
0,3%
Україна
21,1%
Франція
5,5%
Хорватія
1,9%
Чехія
0,3%
Швеція
0,3%
Шейцарія
0,3%
Останні новини
Оголошення
15:08, 23 жовтня
11:06, 25 жовтня
13:12, 21 жовтня
29
live comments feed...